Google, Yemek Tutkunları İçin Haritasını Güncelliyor

0
0
0
0
0
Google, Yemek Tutkunları İçin Haritasını Güncelliyor
Google hassas yemek fotoğrafçılarının çektikleri fotoğrafları, çekildiği anda, otomatik olarak Google Maps’e aktaran bir sistem üzerinde çalışıyor.
Bu yeni özellik aynı zamanda kullanıcılara takip ettikleri restoranlar gibi yemek noktaları ile ilgili bir fotoğraf yüklendiğinde de uyarı veriyor ve bu sayede yemek düşkünleri hiçbir gelişmeyi kaçırmamış oluyor; ancak bu özellik şimdilik sadece Map Maker uygulamasında 3’üncü seviye ve üstü kullanıcılar için test amaçlı olarak kullanılabilir durumda.

Geçtiğimiz haftalarda çıkan bir söylentiye göre restoranlarda çekilen yemek fotoğraflarını paylaşmak yasa dışı bir eylem olarak kabul edilecekti yakın bir gelecekte ki; Almanya’da çıkan bir yasaya göre o yemeğin her türlü telif hakkı, onu yapan şefe ait olarak tanımlanmış ve ondan izinsiz fotoğraflamak ve paylaşmak yasak kılınmıştı. Ne var ki; Google, bu durumu çok da umursamış gibi görünmüyor.

Görünen o ki yakın bir gelecekte restoran eleştirilerini ya da yemek yorumlarını bulmak çok daha kolay hale gelecek ve Google fotoğraf konusunda en çok kıskandığı yer olan Instagram’dan bir şeyler kapmayı başarabilecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0