Google Yeni İnteraktif Logosunu Tanıttı!

0
0
0
0
0
Dev arama motoru Google'ın logosu değişti ve yeni logonun ne gibi eklemelere sahip olacağı bir video aracılığıyla anlatıldı.
Google'ın arama motorunu hepimiz biliyoruz ve çoğumuz kullanıyoruz. Dünyaca ünlü bu arama motoru, başarısını sürekli yenilenen ve kendini geliştiren sistemine bağlıyor. Google gün içerisinde, hepimizin aklına kazınmış olan logosunu değiştirdiğini bir video aracılığla açıkladı.

Bu değişim Google tarafından; "Bugün yeni logomuzu tanıtıyoruz ve gerçeği size yansıtan sistemlerimizin nasıl çalıştığını anlatıyoruz. Görebileceğiniz gibi, şu an sadece bilgisayarların ve birkaç farklı platformun Google'a girerken karşılaştığı ana giriş ekranınında bulunan logomuzu değiştirmedik. Bu değişim aslında sadece bu kadar yüzeysel değil. Yeni logomuz, artık Google'ın bulunduğu bütün platformlarda (kendi kendini sürebilen araç ekranlarından küçücük ekrana sahip saatlere kadar) bu logoyu kullanacak. Yani bütün logolarımızı tek bir logo haline getirdik" sözleriyle açıklandı.
 

Google'ın açıklamalarına göre yeni logoda bulunan birçok özellik, logonun içerdiği karakterlerle ilişkilendirilecek. Bu özelliği de Google şöyle açıkladı: "Yeni logomuz size sadece 'Google kullanıyorsunuz tebrikler' demekle kalmayacak, ayrıca bizim arama motorumuzun neler yapabileceğinin de bir simgesi haline gelecek. Örneğin renkli Google mikrofonu gibi yeni cisimler, arama yaptığınız sırada aradığınız şeyi tam olarak bulabilmenize yardımcı olacak. Siz konuşurken, dokunurken veya yazarken bu mikrofon size çeşitli şekillerde yardım edecek. Ayrıca çeşitli uygulamalarda bulunan küçük mavi 'g' simgemize de veda ediyoruz ve onu 4 renkli bir 'G' ile değiştiriyoruz. Bu, yeni logomuza daha çok uyuyor."


(Google'ın yeni "favicon" logosu)

Bildiğiniz gibi bu Google'ın ilk logo değişimi değil ve elbette sonuncu da olmayacaktır, fakat tarihi boyunca karşılaştığımız logo değişimlerinde interaktif işlemlere sahip olacak olan ilk Google logosu bu. Logo şu an bir doodle ile tanıtılıyor.

Kaynak: AndroidCentral 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0