• Anasayfa
  • İnternet
  • Google, Arama Sonuçlarında Görmeye Alıştığımız 'Mavi' Renkteki Linklerin Rengini Değiştiriyor!

Google, Arama Sonuçlarında Görmeye Alıştığımız 'Mavi' Renkteki Linklerin Rengini Değiştiriyor!

0
0
0
0
0
Google, Arama Sonuçlarında Görmeye Alıştığımız 'Mavi' Renkteki Linklerin Rengini Değiştiriyor!
Yıllardır Google’ın arama sonuçlarında gördüğümüz ‘mavi’ rengindeki linkler, yakın zamanda siyaha dönüştürülebilir.
İnternetin yıllardır değişmeyen ritüellerinden bir tanesi, Google’ın arama sonuçlarında çıkan linklerin ‘mavi’ renginde olmasıydı. Şirket, artık bu linklerin değişmesi gerektiğine karar vermiş ve şimdiden bu rengin ‘siyah’ olması için çalışmalara başlamış. 

Google’ın beta olarak bazı kullanıcılara deneme fırsatını verdiği bu renge kanı ısınmamış birçok kullanıcı da mevcut. Hatta Twitter üzerinden, mavi renkli linklerin değiştirilmemesi için #BringBacktheBlue (mavi geri gelsin) hashtag’li tweet’ler atılmaya başlanmış bile. 
 
 


Google bu konuyla ilgili kendilerinin düzenli şekilde bazı deneyler yaptıklarını, bağlantıların rengini değiştirme fikrinin de bu anlamda ortaya çıktığını belirten bir açıklamada bulundu. Açıklamanın sonunda ise “We’re not quite sure that black is the new blue” (biz siyahın yeni mavi olmasından tam olarak emin değiliz) ibaresi yer alıyor. Yani şirket bu söylemle bir nevi ‘biz böyle işlere kalkışıyoruz ama istemezseniz sizi üzecek halimiz yok’ demeye getiriyor. Eğer eleştirilerin boyutu artarsa Google’ın bu hamleyi yapacağını pek düşünmüyorum.
 

(renk değiştirilirse, arama sonuçlarında çıkan linkler böyle görünecekler)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0