• Anasayfa
  • İnternet
  • Görme Engelli Bir Oyuncu, 5 Yıllık Denemenin Ardından Legend Of Zelda'yı Bitirdi!!

Görme Engelli Bir Oyuncu, 5 Yıllık Denemenin Ardından Legend Of Zelda'yı Bitirdi!!

2
0
0
0
0
Görme engeli olmasına rağmen büyük bir tutkuyla Legend Of Zelda'yı oynayan bir oyuncu, 5 sene süren denemelerin ardından oyunu bitirmeyi başardı.
1990'lı senelerde inanılmaz bir yükseliş yaşayan oyun sektörü, yaşadığı bu yükselişin ardından dünyanın en büyük sektörlerinden birisi olmayı başardı. Şu an dünya üzerinde milyonlarca oyun tutkunu bulunuyor ve her gün ortalama 100 milyon saat oyun oynanıyor. Milyonların büyük bir zevkle oynadığı oyunların verdiği heyecanı ve eğlenceyi yaşamak isteyen görme engelli bir oyuncu, görememesine rağmen 5 sene boyunca devam ettiği oyunu sonunda bitirmeyi başardı.

Terry Garrett isimli bu görme engelli oyuncu, doğuştan görme engeli olan ancak bunu sorun etmeyen mükemmel insanlardan birisi. Hiçbir zaman bu engelinin onu engellemesine izin vermemiş olan Terry, göremiyor olmasına rağmen büyük bir Legend of Zelda hayranı. Birkaç kere yakınlarının yardımıyla oynadığı oyunu seven Terry, sadece birkaç defa oynamasına rağmen oyunu bitirmeye karar vermiş. Görememesine rağmen son derece gelişmiş bir duyma yeteneğine sahip olan görme engelli oyuncu, yakınlarının yardımıyla kendine özel bir ses sistemi kurmuş. Terry, kurduğu bu ses sistemine göre oyunları oynamaya başlamış ve duyduğu seslere göre yönünü, yapacaklarını belirlemiş. Hiç kolay olmayan bu durum, Terry'nin çabalamasıyla birlikte günden güne kolaylaşmış.5 sene boyunca bıkmadan usanmadan devam eden Terry, uzun süreli çalışmasının ödülünü alarak sonunda oyunu bitirmeyi başarmış. Videoda da görebileceğiniz gibi oyundaki örümceklerin ses yönlerinden sarmaşıkların konumuna kadar herşeyi ezberlemiş olan Terry, bu seviyeye kadar deneye deneye geldiğinden söz ediyor. Azmi sayesinde dünyanın ilk görme engelli oyuncusu olmayı başaran Terry, binlerce kez denediği Legend of Zelda: Ocarina of Time oyununu bitirmeyi başarmış.

Terry'nin hikayesinin yayınlandığı tüm haber siteleri, görme engeline rağmen oyun bitirebilmiş olan bu büyük oyuncuyu "en iyi oyun başarısını elde etti" şeklinde övüyor. WebTekno ekibi olarak oyunlara ve oyunculara olan saygımız büyük, özellikle de büyük engeline rağmen yılmayan Terry'ye. Bize de helal olsun demekten başka birşey düşmez.
 

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0