• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook, Görme Engelliler İçin Geliştirdiği Hizmetini Kullanıma Sundu

Görme Engellilere Fotoğrafları Anlatan Facebook Hizmeti, iOS İçin Kullanıma Sunuldu!

0
0
0
0
0
Facebook, görme engellilere otomatik olarak fotoğrafı anlatan yeni hizmetini iOS işletim sistemini kullanan kişiler için kullanıma sundu.
Sürekli olarak gelişen ve asla yerinde durmayan internet sitelerinden birisi olan Facebook, bu sefer de görme engelliler için geliştirdiği bir hizmetin kullanıma sundu. Görme engellilerin de sosyal paylaşım platformunu kullanabilmelerini isteyen ve bunu gerçekleştirebilmek adına çalışmalara yürüten Facebook, fotoğrafta görünen şeyi otomatik olarak anlatan ve görme engellinin de fotoğrafı anlayabilmesini sağlayan bu hizmeti şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sundu.

Facebook'un bu özelliği fotoğrafta bulunan araçları (otomobil, tekne, motosiklet), doğa unsunlarını (çim, güneş, dağ), sporları (tenis, yüzme, stadyum), yemekleri (dondurma, pizza, sushi) ve diğer unsurları (bebek, gözlükler, gülüş, mücevher, selfie) tanımlayabiliyor. Tanımını yapabildiği nesneler üzerinden fotoğrafı anlatan bu hizmetin yeterli olduğunu söylemek yanlış olur fakat şimdilik en iyisi bu.Görme engellilerin kullanabileceği bu özellik şimdilik sadece İngilizce dilini destekliyor, çünkü Facebook yetkililerine göre görme engellilerin en çok faydalanabileceği dil desteği İngilizce.

Bu sisteme benzer bir sistemi de Twitter kullanıma sunmuştu. Sizce hangi sosyal paylaşım platformunun hizmet sistemi daha iyi? 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0