• Anasayfa
  • İnternet
  • Günlük Hayatta Kullandığımız Nesnelerin Tabi Tutulduğu Sıra Dışı Testler!

Günlük Hayatta Kullandığımız Nesnelerin Tabi Tutulduğu Sıra Dışı Testler!

1
0
0
0
0
Günlük Hayatta Kullandığımız Nesnelerin Tabi Tutulduğu Sıra Dışı Testler!
General Electric adlı bir şirket, kurduğu özel test makineleriyle birlikte gözlük, bardak, top gibi günlük hayatta karşılaştığımız nesnelerin canına okuduğu bir video paylaştı.
Webtekno'yu sıkı takip eden okuyucularımızın bildiği gibi piyasaya yeni sürülen teknolojik cihazlar, ilginç testler yapan kişilerin yıllardır yaptığı parçalama, ezme, yakma, düşürme testlerine tabi tutuluyor. Özellikle YouTube kullanıcıları tarafından sevilmesiyle birlikte birkaç senedir devam eden bu testleri izlemek bizleri de en az sizler kadar eğlendiriyor (mesela ben boş zamanlarımda ya Dota oynarım ya da telefonların eritildiği videoları izlerim). Bu videoların hepsi büyük oranlarda israf içeren son derece eğlenceli videolar, ancak bu videolarda aynı cihazları görmekten, aynı sonuçlarla karşılaşmaktan sıkıldık. Bu durumun farkına varan ve devasa test laboratuvarını rüzgar ile delme, parçalama ve düşme testleri için videolar çekmek adına kullanan General Electric, YouTube'a gelmiş geçmiş en iyi test videolarından birisini yükledi. Videonun en iyi yönü ise videoda akıllı telefonlar, tabletler veya akıllı saatler yerine günlük hayatta sık sık karşılaştığımız lastik top, oyuncak araba, bardan, gözlük gibi cisimlerin kullanılmış olması.
 


Videoda görebildiğiniz testlerden rüzgar testi, saatte 250 km'ye ulaşan hava kullanılarak yapılıyor. Ezme testi 45,3 ton, düşme testi ise 2250 kilogram ağırlıklar kullanılarak gerçekleştiriliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0