• Anasayfa
  • İnternet
  • Hacklenen Çöpçatan Sitesi Ashley Madison’daki Kullanıcıların Bilgileri Yayınlandı!

Hacklenen Çöpçatan Sitesi Ashley Madison’daki Kullanıcıların Bilgileri Yayınlandı!

0
0
0
0
0
ABD ve Kanada’da evlilik dışı ilişki kurmak isteyen kişiler arasında oldukça popüler olan Ashler Madison isimli çöpçatanlık sitesindeki kullanıcıların bilgileri yayınlandı.
1 ay önce yayınladığımız şuradaki haberde, ABD ve Kanada’da oldukça popüler olan çöpçatanlık sitesinin hacklendiğini ve kullanıcılara ait birçok bilginin ele geçirildiğinden bahsetmiştik. Söz konusu hack sonrası sitenin sanal güvenlik uzmanı Brian Krebs bir açıklama yapmış ve üyelerinin çok az bir kısmının bilgilere ulaşıldığını, sanıldığı kadar büyük bir sorunun olmadığını belirtmişti. Impact Team ismindeki hacker grubu, ellerinde bulunan tüm bilgileri bu gece saatlerinden itibaren ‘dark web’de yayınladı.

9.7 gigabit büyüklüğündeki dosyayı yayınlayan hackerlar, dosya içerisinde bazı devlet çalışanlarına ait bilgilerin de olduğunu iddia ediyor.Hackerların geçtiğimiz ay yapmış olduğu bir açıklamada siteye üye olan kullanıcıların profillerini tamamen silmek için kendilerinden 19 dolar istendiğini, bu ücretin ödenmesine rağmen sitenin profili silmediğini belirterek kullanıcıları dolandırdığını iddia etmişti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0