• Anasayfa
  • İnternet
  • Hangi Tarayıcı Pili Daha Çok Tüketiyor: Chrome mu, Edge mi, Firefox mu yoksa IE mi?

Hangi Tarayıcı Pili Daha Çok Tüketiyor: Chrome mu, Edge mi, Firefox mu yoksa IE mi?

0
0
0
0
0
Digital Citizen, dünya genelinde en fazla kullanılan tarayıcılar üzerinde yaptığı testle hangi tarayıcının cihazların pilini daha çabuk tükettiğini ortaya çıkardı.
Masaüstü, dizüstü ya da mobil cihazların pilini en fazla tüketen uygulamalar arasında başı tarayıcılar çeker. (ya da ilk sıralarda diyelim) Görev Yöneticisi’ni açıp hangi program ne kadar RAM tüketiyor diye baktığınızda karşınıza çıkan rakamlar, basit bir mantıkla pili en çok hangi uygulamanın sömürdüğünü anlamanızı sağlar. Digital Citizen’in yapmış olduğu test, pilinizin hangi tarayıcıyla en fazla dayanacağınızı gösteriyor.

Surface Pro 3, Asus ZenBook UX305F ve Toshiba Portege Z20t-B dizüstü bilgisayarlarla gerçekleştirilen testte, Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera ve Microsoft Edge tarayıcıları karşılaştırıldı. Windows 10 işletim sisteminin yüklü olduğu tarayıcılar için yapılan testler, Peacekeeper benchmark yoluyla gerçekleştirildi.

Test sonucu Microsoft’a ait iki tarayıcı olan IE ve Edge, üç testten de başarıyla ayrıldı. Ayrıca Internet Explorer’ın Edge’i geride bıraktığını belirtelim. Bu iki tarayıcıyı daha sonra Firefox takip ediyor.3 testin tamamında son sırayı Chrome elde etti. Şöyle bir mantıkla hareket etmek gerekirse, pil ömrünü önemseyen kullanıcıların daha uzun süreli kullanım deneyimi yaşamak için Chrome’dan biraz uzak durması gerektiğini söyleyebiliriz. (alışkanlıkları bozmak biraz zordur ama yapacak başka bir şey yok)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0