• Anasayfa
  • İnternet
  • Haydaa, Facebook’un Android Uygulaması Google Play’den Kalkabilir!

Haydaa, Facebook’un Android Uygulaması Google Play’den Kalkabilir!

0
0
0
0
0
Aralarından su sızmadığını zannettiğimiz Facebook ve Google arasında meğer ne sorunlar varmış; Facebook’un Android uygulamasının Google Play’den kalkabileceği söyleniyor.
Google için her zaman ‘internetin patronu’ deriz. Birçok şirket, hala gelirlerinin büyük bir bölümünü Google AdSense üzerinden elde ediyor. Ayrıca şirketin yan ürünleri olan YouTube, Gmail, Google Play’den bahsetmemize sanırım gerek yok. İnternet dünyasında olup da (hadi Gmail’i bir kenara bırakalım), Google ve ürünlerini kullanmayan ne bir insan, ne de bir şirket kaldı. Fakaat, öyle bir haber duyduk ki bizi bile şok etti: Facebook’un Android uygulamasının Google Play’den kalkabilir.

Facebook’un, bu olayın gerçekleşme ihtimaline karşılık şimdiden önlemlerini almaya başladığı söyleniyor. Google Play’de yer alan uygulamalarını kendi çözümleriyle kullanıcılarına sunacak olan Facebook, bu sayede hiçbir kullanıcısının mağdur olmamasını sağlayacak.Ayrıca durum yalnızca Facebook Android uygulamasıyla da sınırlı değil. Facebook’un, bünyesinde bulunan Google Haritalar özelliğini de tamamen terk edeceği belirtiliyor. Kısacası Facebook, Android kanadındaki hemen hemen tüm özellikleri kaldırıp kendi çözümünü kullanacak.Vallahi sizin gibi biz de bu duruma oldukça şaşırdık. Şimdilik Facebook’un resmi blog sayfası olan newsroom.fb.com’da bir açıklama bulunmuyor. Olay resmileştiği taktirde gerekli bilgiye buradan ulaşıp sizlere aktaracağız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0