• Anasayfa
  • İnternet
  • Hayırlı Baba Bill Gates: Servetimi Çocuklarıma Bırakmayacağım

Hayırlı Baba Bill Gates: Servetimi Çocuklarıma Bırakmayacağım

1
1
0
0
0
87.4 milyar dolar ile dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates, servetini nasıl kullanacağını katıldığı bir radyo programında açıkladı.
Çocukları bu açıklamaya ne kadar içerlemiştir bilmiyorum ama Bill Gates, katıldığı radyo programında 87.4 milyar dolarlık servetini çocuklarına bırakmayacağını ve kafasında farklı planların olduğunu söyledi.

Servetini çocuklarına bırakmak yerine maddi durumu yetersiz olan insanlar için kullanmayı hedeflediğini belirten Gates, bu kararı almasında eşi Melinda’nın büyük etkisinin olduğunu söyledi.

Çocuklarının kendi kariyerlerini kendilerinin çizmelerini gerektiğini belirten Bill Gates, muhtemelen bu kadar büyük bir parayı onlara bırakmanın gelecekleri açısından sağlıklı sonuçlar doğurmayacağını düşünüyor.

Dünyanın en zengin insanı olmasına rağmen mütevazi olmayı elden bırakmayan Gates için lüks kavramı, bu zamana kadar biriktirdiği DVD koleksiyonu ve kitaplarıymış. Bill Gates, geçtiğimiz yıl içerisinde 'herkesin mutlaka okuması gerek' dediği 7 kitap önermişti. 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0