Hindistan'da 32 Web Adresi Bloklandı!

0
0
0
0
0
​Hindistan hükümeti aldığı kararla birlikte 32 internet sitesine erişimi blokladı. Birkaç gün önce Çin’de Gmail engellenmişti. Bu sitelerinin bloklanmasıyla ilgili gerekçe ise bu web sitelerinde bazı terör örgütleriyle ilgili olarak verilen bulunmasıydı.
Hindistan hükümeti aldığı kararla birlikte 32 internet sitesine erişimi blokladı. Birkaç gün önce Çin’de Gmail engellenmişti. Bu sitelerinin bloklanmasıyla ilgili gerekçe ise bu web sitelerinde bazı terör örgütleriyle ilgili olarak verilen bulunmasıydı.

Vimeo, Dailymotion gibi web sitelerinin yer aldığı bu 32 web adresi yasaklandı ve ülkedeki internet servis sağlayıcılarına bildirildi. Hindistan’daki bir siyasi partiden olan Arvind Gupta Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kararın ülkede faaliyet gösteren Terörle Mücadele Ekibi’nin tavsiyesi üzerine alındığını bildirdi.Fakat bu internet sitelerinin tekrar erişime açılma şansı bulunuyor. Gupta’nın Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, eğer ilgili içerikler kaldırılırsa erişime kapanan web sitelerinin tekrar açılacağını bildirdi. Aradan kısa bir süre geçmesiyle birlikte Weebly, Vimeo, Dailymotion, Github web adreslerinin bloklama kararı iptal edildi. Geri kalan 28 web adresi hala bloklanmış durumda.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0