Hırsızlar Şimdi de iPod Nano'yu Kullanmaya Başladı

1
0
0
0
0
​Apple’ın artık yenilemediği iPod serisi, şimdilerde hırsızların gözdesi haline gelmeye başladı. Hırsızlar, iPod Nano’nun arkasında yer alan kamerayı kullanarak hırsızlık yapmaya başladılar.
Apple’ın artık yenilemediği iPod serisi, şimdilerde hırsızların gözdesi haline gelmeye başladı. Hırsızlar, iPod Nano’nun arkasında yer alan kamerayı kullanarak hırsızlık yapmaya başladılar.

İngiltere’nin Manchester kentinde 5. nesil iPod Nano’ların ATM’lerde şifre hırsızlığında kullanıldığı ortaya çıktı. 5. nesildeki iPod Nano’larda bulunan VGA kamera, 480p çözünürlükte videolar çekebiliyor. Yeni iPod Nano modellerinde kamera olmadığı için hırsızlar daha çok kamerası olan modellere yönelmiş. Bu iPod’lar ATM’lerin üst kısmına tutturuluyor ve kamerası sayesinde kart şifreleri ele geçiriliyor. Plastik malzeme içerisine gizlenen iPod’ları, ATM’yi kullanan kişilerin görebilmesi neredeyse imkansız.iPod Nano’nun yanına bir de kart okuyucu yerleştirerek hesap bilgileri ele geçiriliyor ve şifrelerle bu bilgileri eşleştiriyor. Daha sonra da bu kartların kopyasını üreterek kullanıyor ya da başkalarına satıyorlar.Buradan şöyle bir sonuç çıkarmak gerekiyor: Teknoloji geliştikçe ATM’lerde gönül rahatlığıyla işlem yapabilmek bir o kadar zorlaşıyor. Ben ATM’yi her kullandığım sırada, kartı soktuğum bölümün her yerini inceliyorum. Birkaç kere güvensiz olduğunu hissedip işlem yapmadığım bile olmuştu. Size de tavsiyem kartınızı kullanmadan önce, olabildiğince ATM’nin kart giriş bölgesini ve çevresini kontrol etmeniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0