• Anasayfa
  • İnternet
  • Kenan Sofuoğlu, Osmangazi Köprüsü’nde Saatte 400 km Hıza Ulaşmayı Başardı!

Kenan Sofuoğlu, Osmangazi Köprüsü’nde Saatte 400 km Hıza Ulaşmayı Başardı!

0
0
0
0
0
Milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli parçasını oluşturan Osmangazi Köprüsü’nde yaptığı sürüşle saatte 400 km hıza ulaşmayı başardı.
Uluslararası platformda göğsümüzü kabartan başarılara imza atan ve şu anda da Dünya Supersport Şampiyonası'nda lider durumda bulunan Kenan Sofuoğlu, Osmangazi Köprüsü’nün açılışına özel olarak yaptığı hız denemesinde saatte 400 km hıza ulaşmayı başardı.

Sofuoğlu, hava şartlarının uygun olması sebebiyle 05:00 sularında gerçekleştirdiği hız denemesini Kawasaki H2R model motosikletiyle yaptı. Saatte 400 km hıza ulaşan Sofuoğlu, ayrıca bu motosikletle en yüksek hıza ulaşan motosikletçi olma başarısını da göstermiş oldu.Daha önce saatte 390 km hıza kadar ulaşabildiğini söyleyen Sofuoğlu, yaklaşık 4 aylık bir çalışma sonucu 400 km hıza ulaşmayı başardığını söyleyerek şu açıklamayı yaptı: "En son yaptığım denemelerde 390 kilometre hıza kadar ulaşmıştım, bugün onu da aşarak 400 kilometre hıza ulaştım. Bu hız denemesini açılışta yapmayı planlamıştım ama hava koşullarının en uygun olduğu zaman dilimini yakalamamız gerekiyordu, o nedenle sabah 05.00'te yaptık. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan ve Karayolları Genel Müdürü Sayın İsmal Kartal'a bana bu imkanı tanıdıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca köprü inşaatında çalışan ve bu rekor denemesinde bize yardımcı olan tüm mühendislere de teşekkürlerimi iletiyorum."Köprüden, kendi yaptığı hızdan daha yüksek bir hızla geçiş yapılabileceğini düşünmediğini söyleyen Sofuoğlu, "Bizim dünya şampiyonası yarışlarında çıktığımız en yüksek sürat 300 kilometre civarı oluyor. 400 kilometre ise çok yüksek bir hız. O nedenle bu hıza ulaşmak bir hayaldi. Çok şükür hayalime ulaştım. Dünya şampiyonasında liderliği sürdürüyorum, bundan sonraki hayalim 5. dünya şampiyonluğu" dedi. Milli motosikletçimizin yaptığı hız denemesine ait videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0