• Anasayfa
  • İnternet
  • Hokkabazlık Yaparken Rubik Küpü Çözülen Video Sahte Çıktı

Hokkabazlık Yaparken Rubik Küpü Çözen Adam, Meğer İnternet Alemini Fena Kandırmış!!

3
2
0
0
0
Hokkabazlık Yaparken Rubik Küpü Çözen Adam, Meğer İnternet Alemini Fena Kandırmış!!
Hem hokkabazlık yapan, hem de aynı anda rubik küpü çözen bir adamın videosunun sahte olduğu ortaya çıktı.
Geçtiğimiz günlerde internet aleminin en ilginç videolarından birisini izlemiştik. Hem hokkabazlık yapan, hem de rubik küpü çözen bir adamın bulunduğu video, adamın yeteneklerine imrenerek bakmamıza ve şaşkınlıkla ekran karşısında donakalmamıza neden olmuştu. Bugün yayınlanan yeni bir video, hokkabazlık yaparken rubik küpü çözen adamın aslında efektler sayesinde bunu gerçekleştirebildiğini ortaya çıkarttı.

Videonun yapım aşamasında kullanılan özel efektler, hokkabazlık yapılan rubik küplerinin incelenmesinden ve kesilmesinden sonra yerleştirildi. Videoda rubik küplerini havaya atarak tutan birisi var ancak bu işlem sırasında herhangi bir şekilde küpler çözülmüyor. Bunu sağlayabilmek için özel efekt kullanan ekip, öncelikle rubik küplerinin hangi yüzeylerinin değişeceğine karar vermiş ve küpleri bu şekilde döndürmeye başlamış. Hem atma ve tutma hamlesinde değişime uğrayan küp, sayıyla belirlenmiş olan hamlelerin ardından çözülmüş haline dönüşüyor gibi gösterilmiş. Kamera açısının değişmesiyle birlikte küp boyunlarında da oynama yapan efekt uzmanları, son olarak ortama göre küpün ışıklanmasını ve gölgelenmesini sağlamış.
 

Kaliteli özel efektlerle internet alemini kandırmayı başarmış olan ekip, videoların nasıl yapıldığını da bir video üzerinden anlattı.
3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0