iCloud Faciası Google'ın Başını Yaktı!

3
0
0
0
0
iCloud Faciası Google'ın Başını Yaktı!
​Jennifer Lawrence ve Kate Upton gibi ünlü isimlerin iCloud hesaplarının ele geçirilip özel fotoğraflarının internete yayılması, Google’a pahalıya patlayacak gibi.
Jennifer Lawrence ve Kate Upton gibi ünlü isimlerin iCloud hesaplarının ele geçirilip özel fotoğraflarının internete yayılması, Google’a pahalıya patlayacak gibi.
 
Fotoğrafların elden ele dolaşmasıyla birlikte iyice büyüyen olayların ardından Hollywood’dan avukat Marty Singer, Google’un kurucuları olan Sergey Brin ve Larry Page’e birer yazılı uyarı göndererek bu çıplak fotoğrafların derhal kaldırılmasını istedi. Fakat Singer’in hangi ünlülerin fotoğraflarından bahsettiği belirtilmedi, sadece “onlarca isim” yazılı ifade yer aldı.
 
Singer, olayın patlak vermesinin ardından Google’a fotoğrafların kaldırılması için bir talepte bulunulduğunu fakat Youtube ve Blogger gibi Google servisleri, bu içerikleri kaldırmamıştı. Ayrıca Singer, Google’un bu fotoğrafları kaldırmaya da hiç niyetli olmadığını söylyor.


 
Marty Singer’ın Google’a gönderdiği yazılı metinde, fotoğrafların kaldırılmaması durumunda 100 milyon dolarlık dava açılacağına dair iddialar var. (ABD’liler damardan girmek nedir bilmiyor. “Sizin de bacınızın fotoğrafları Google’a düşse kaldırmaz mıydınız?” diye sorsalar belki daha etkili olurdu)
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0