İlk 100'de Yahoo Yok

0
0
0
0
0
İlk 100'de Yahoo Yok
Geçen yılı popülerliğini yönetim değişikliği ile birlikte popülerliğini geri kazanmak ve mobil dünyaya ayak uydurabilmek için harcayan Yahoo'nun hamleleri istenen sonucu vermemiş gibi duruyor. 2013'ün en çok rağbet göre 100 uygulamasında hiçbir Yahoo uygulaması yer almıyor.
Yahoo, yeniden popüler olabilmek ve mobil platformlarda ihtiyaçları karşılayacak uygulamalar bulmak için geçtiğimiz yıl çok fazla para ve efor harcadı. Eski uygulamalarına dikkat çekici güncellemeler getirirken bir taraftan da toplam 28 şirket alımı gerçekleştirirken yıl boyunca Yahoo'nun bir sonraki odağının ne olacağına yönelik araştırma ve anketler yapıldı.
 

 Grupon bile ilk 100'de


Ancak ne kadar iyi yönetilirse yönetilsin bir şekilde Yahoo mobil dünyada çok da ilgi çekici olmayı başaramadı; ki iTunes App Store'un 2013 yılının en iyi 100 uygulaması listesine hiçbir Yahoo uygulaması girmeyi başaramadı.

Apple'ın top 100 listesinde Google; Google Search, Google Maps, GMail, Youtube ve Chrome olmak üzere 5 uygulama ile girerken Facebook; Facebook, Facebook Messenger ve Instagram ile 3; Twitter; kendi uygulaması ve Vine ile 2 uygulama ile yer alırken Microsoft (Skype), Netflix, Amazon, eBay, Pinterest, Snapchat, Uber gibi isimler birer uygulama ile listede yer buldu.
 

 1.1 milyara yer bulamadı


Yahoo, 1.1 milyar Dolar karşılığında satın aldığı Tumblr ile ancak 110. sırada kendisine yer bulurken App Store'un top 100 listesine Groupon bile girmeyi başardı. Bu durum da bizlere yenilenmiş ya da makyajlanmış uygulamaların ya da logo değişikliğinin fayda etmediğini, Yahoo'nun Yahoo olmayı sürdürdüğünü ve çabalarının yetersiz kaldığını gösteriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0