İnciCaps'te Kapatıldı!

1
1
0
0
0
İnciCaps'te Kapatıldı!
İnci Caps gibi gündemi belirleyebilen, ince zekanın doruklarında gezen ve küfürlü içerikler kadar küfür barındırmayan harika mizah ürünleri yaratan bir sosyal paylaşım sitesinin kapatılması tek kelime ile saçmalıktan başka bir şey değildir.
İnciCaps'den Ne İstediniz?

Mizah her zaman kendisine bir alan bulmuş ve kendisini ortaya koymayı başarmıştır. 90'lı yıllarda kendisine ana akım medyada yer bulamayan mizah kendi dergilerini kurarak nasıl tüm ülke gençliğini tek bir dilde konuşturmayı başardıysa, 2000'li yıllarda Ekşi Sözlük nasıl kendi jargonunu yaratmakla kalmayıp tüm ülke gündemini değiştirmeyi sağladıysa İnci de bir alt kültür olarak kabına sığamayan apolitik olmalarına rağmen duyarlı gençleri kendi etrafında toplamış çok büyük bir sosyal medya akımıdır.

Tutup burada "Ama sövüyorlar..." demenin akla mantığa yatkın bir tarafı yok çünkü küfür hayatın içinde var. Küfür mizahın içinde hayatta olduğundan biraz daha fazla göze batıyor olabilir ama Kültür Bakanlığı izni ile yayımlanıp tüm ülke sathında yaş sınırı olmadan satılan mizah dergilerinde de baştan aşağı küfür var. Statlarda, sokakta trafikte, kampüste, cafelerde velhasıl her göz attığımız yerde küfür var. 

İnci Caps gibi gündemi belirleyebilen, ince zekanın doruklarında gezen ve küfürlü içerikler kadar küfür barındırmayan harika mizah ürünleri yaratan bir sosyal paylaşım sitesinin kapatılması tek kelime ile saçmalıktan başka bir şey değildir.

Hayır burada insanlar İnci Caps sitesine ulaşamayacaklar da artık mizahi paylaşım yapılamayacak gibi bir endişe ile kaleme almıyorum bu yazıyı, bu siteyi kullanan insanları TİB kanalıyla engelleyerek durduramaz sadece şaşırtabilirsiniz. Fakat kendi dilini yaratan, kendi gündemini yaratan her alternatife tokat mı indireceksiniz? 

Gülmek ve güldürmek için çaba harcayan, bu yolda "Beğenilme" motivasyonu dışında hiçbir çıkarı olmamasına rağmen mizah dergilerinin yüksek maaşlı yazar/çizerlerine adeta ayar veren ve onların üreteceği mizahı dahi belirleyebilen, televizyon dizilerinin seyrini değiştirip ürettikleri replikleri televizyon dizilerinin içine kadar sokabilen, kimse ile bir bağlantısı olmadığı gibi aynı zamanda ortak paydada mizah üretmek dışında birbirlerini de tanımayan bu insanlardan ne istediniz?

Mizah üzerine beton döküp kökünü kurutabileceğiniz bir çiçek değil çünkü onun tohumları tüm ülkeye karış karış dağıldı. Mizahtan korkan mizahın ana malzemesi haline gelir. Hala bilmiyorsanız öğrenin, siz engellemeye çalıştıkça korktuğunuz mizah çok daha güçlenerek karşınıza çıkar. Bugün TİB marifetiyle engellediğiniz capsler yarın kendi gazetelerinizin sayfalarına bizzat kendi editörleriniz tarafından basılarak gözünüzün içine sokulur. 

Mizah masumdur! Mizaha dokunmayın!  
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0