• Anasayfa
  • İnternet
  • İnternet Alışverişlerinizde İndirim Kodları İle Karlı Çıkın

İnternet Alışverişlerinizde İndirim Kodları İle Karlı Çıkın

0
0
0
0
0
İndirimkodlarım.com adlı internet sitesi ile online alışverişlerinizde sağlanacak kodlar ile karlı çıkabilirsiniz.
Artık günümüzün alışveriş devri avm gibi yerlere giderek değil, internet üzerinden evinizden oturduğunuz gibi gerçekleştirilebiliyor. Market alışverişlerinden elektronik alışverişlere, ev eşyalarından oyunlara yani kısacası aklınıza gelebilecek herşeyi internet üzerinden almak mümkün.

Aynı zamanda bu internet siteleri de sundukları indirim kodları ile kampanyalar dahilinde bizlere çeşitli iskontolar uygulayarak daha uygun fiyata alabilmemizi sağlıyorlar. İşte tam bu noktada devreye giren İndirimkodlarım.com adlı internet sitesi ülkemizde bulunan tüm alışveriş sitelerinde sizi kazançlı çıkarak indirim kodlarını tek bir yerden sunuyor.Boyner, Çiçek Sepeti, D&R, Babil, Lidyana, Modagram, N11, Markafoni, Tchibo, Teknosa, Tendyol, Spotify, AdL, Hepsiburada vb aklınıza gelecek her sitenin hatta daha duymamış bile olabileceğiniz sitelerde çeşitli indirimler sağlayabilen İndirimkodlarım.com size bir avantaj sağlayacaktır.
 

 İndirim Kuponları İşe Yarıyor mu?


Geçtiğimiz birkaç yılda online indirim kodlarının kullanımında büyük bir artış olduğu bir gerçek. Bu trendden yararlanan şirketlerin satışlarının büyük oranda artırdığı açıkça görülüyor. Ancak, indirim kuponlarının ciroları arttırmak, marka farkındalığı yaratmak ve son olarak satışları patlatmakta tam olarak nasıl etkili olduğunu anlamak oldukça önemli. Aşağıda işletmelerin dijital kupon trendlerini ve satış başarısı için kullanılan stratejileri anlaması için gerekli olan temel bilgileri bulabilirsiniz.
 

 Söylentilerin Arkasındaki Rakamları Anlamak


Şirketlerin ve pazarlamacıların bu büyüme hikayesini gerçekten anlaması için, indirim kuponları hakkındaki araştırmalara aşina olmaları önemlidir. 2014 yılında 560 milyon kupon kodu kullanıldığı tahmin ediliyor.  Bu konuda araştırma yapan şirketlerin analizlerine göre  2019 yılı itibariyle bu rakamın bir milyara çıkacağını öngörülmekte. ABD’de mobil alışveriş yapanların yüzde 78’i 2014 yılında en az bir online kupon kodu kullandığı belirtiliyor. Yani indirim kuponu dünyası hali hazırda çok büyük ve bunları kullanan işletmeler önemli oranda müşteri trafiği ve satış artışı yaşıyor.
 

 Türkiye’de İndirim Kuponu Kullanımı


Özellikle Amerika’da e-ticaret sektörünün  sağlam kollarından birisi haline gelen indirim kuponlarını ülkemizde en  etkili şekilde kullanan mağazaların başında  Trendyol, DeFacto, Boyner,Lidyana ve Morhipo gibi giyim ağırlıklı satış yapan alışveriş siteleri geliyor. İndirim kodlarını bütünüyle bir pazarlama stratejisinin temeline yerleştiren n11, açık pazar e-ticaret siteleri içinde indirim kuponu kullanan yegane mağaza olmasıyla ön plana çıkmakta. Öyle ki Gittidiyor ve Hepsiburada gibi piyasanın diğer büyük oyuncuları  bu rekabete hediye çekleri ve indirim kampanyalarıyla ortak olmayı sürdürdüyor. Elektronik ürünler kategorisinde ise, indirim kuponlarından en farklı şekilde yararlanan mağaza Mediamarkt. Mağaza, derin kuponlama taktiğiyle sadece belirli alt kategorilerde aniden ortaya çıkan kupon kodlarıyla o ürünle ilgilenen müşterisinin aklını çelip onu satın almaya teşvik ediyor.

Öte yandan en büyüğünden en küçüğüne online mağazalar  tarafından yayınlanan ve sürekli güncellenen bütün bu kuponlara erişimi kolaylaştıran platformlar da var elbette. Dünya genelinde  20 farklı ülkede etkin olan Polonya menşeli International Coupons şirketine  bağlı bir şekilde ülkemizde faaliyet gösteren indirimkodlarim.com şu anda Türkiye’deki en geniş yayın ağına sahip kupon yayıncısı konumunda.  Bu tip platformlar hem tüketicilerin kupon kodlarına daha kolay ulaşmasını hem de mağazaların  yeni müşterilerle etkileşime girmesine oldukça büyük katkı sağlıyor.
 

 İndirim Kuponları Satış Deneyiminin Bir Parçasıdır


Alışveriş siteleri, markalar ve mağazalar bir online kupon kullanma deneyimi yaratırlar. Örneğin, coğrafi hedefleme stratejileri mobil kullanıcıların bir mağazanın yakınında olduğunu tespit edebiliyor ve internet üzerinde dolaşırlarken onlara otomatik olarak bir kupon reklamı gönderiyorlar. Bu, tüketicilerin adım atmaları için hedeflenen bir teşvik yaratıyor ve alışveriş deneyimi içinde heyecan oluşturarak  satış oranlarını arttırıyor.

Şirketler, mobil web sitelerini de iş başındaki tüketiciler ile bağlantı kurmak üzere kullanıyorlar. Bunun için, bir cep telefonu yoluyla arkadaşları ve aileleri ile doğrudan ve kolayca paylaşabilecekleri fırsatlar sunuyorlar. Tüketicilerin bu kuponları hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabiliyor olmaları büyük bir avantaj tabi ki. Çünkü bu strateji son derece etkili ve değerli bir ağızdan ağza pazarlama etkisi yaratıyor.
 

 Kuponlar Markaların Fırsatlarını Genişletiyor


Online kuponlar giderek artan bir şekilde mobil kullanıcılara nerede olurlarsa olsunlar erişme yolu olarak görülüyor. Zamanı iyi şekilde ayarlanmış akıllı telefon bildirimleri ile büyük sayıda yeni müşteriye ulaşmak ve marka sadakati oluşturmak üzere devamlı müşteriler için özel dijital kupon fırsatları yaratmak mümkün. İndirim  kuponları da dahil olmak üzere mobil trendlere başarılı bir şekilde adapte olabilen işletmeler için satışları arttırma ve marka imajını geliştirme fırsatları neredeyse sonsuz.Bu Yazımız "Sponsorlu İçerik" Olarak Webtekno'da Yer Almaktadır
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0