• Anasayfa
  • İnternet
  • Sansür Kuruluna 10 Saatlik Boya Kuruma Filmi İzlettiren Film Yapımcısı!

Sansür Kuruluna 10 Saatlik Boya Kuruma Filmi İzlettiren Film Yapımcısı!

0
0
0
0
0
Sansür Kuruluna 10 Saatlik Boya Kuruma Filmi İzlettiren Film Yapımcısı!
Charlie Lyne isimli bir film yapımcısı, İngiltere'de bulunan sansür yasalarını protesto etmek amacıyla İngiliz Film Sınıflandırma Kurulu'na tam 10 saatlik boya kuruma videosu gönderdi. Yetkililer de filmi izlemek zorunda kaldılar.
Yaşadıkları ülkedeki yasalarla yasa çerçevesinde alay etmeyi bilen insanları her zaman komik bulmuşumdur, Charlie Lyne da bu kişilerden birisi. Bir İngiliz film yapımcısı olan Charlie, ülkesinde bulunan sansür yasalarının ne kadar saçma olduğunu göstermek adına film sansürlemelerini yapan kurulu protesto etme kararı almış. Bu kurulu elinde pankartlarla protesto etmek yerine daha etkili bir yol düşünen Charlie, İngiliz Film Sınıflandırma Kurulu'na tam 10 saatlik boya kuruma görüntülerinin bulunduğu bir film kaydedip göndermiş. Gönderdiği filmi yasalar gereği baştan sona kadar izlemesi gereken İngiliz Film Sınıflandırma Kurulu üyeleri, bu işi yapmak için iki talihsiz kişiyi görevlendirmişler.
 


Filmi göndermeden önce bazı ödemeler yapması gerektiği için bir Kickstarter kampanyası başlatan Charlie, farklı ülkelerde yaşayan insanların da aralarında bulunduğu yaklaşık 700 kişiden gelen destekle 8500 dolar toplamayı başarmış. Bu para sayesinde filmini İngiliz Film Sınıflandırma Kurulu'na ulaştırmayı başardığını bir fotoğraf ile gösteren Charlie, yetkililerin filmi 2 günde izlediklerini ve bu konuda detaylı bir raporu onunla paylaştıklarını söyledi.
 

(Filmden bir kare)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0