• Anasayfa
  • İnternet
  • İngiliz Sigorta Şirketinden Korkutan Açıklama: Wi-Fi Cihazları Kanser Yapıyor

İngiliz Sigorta Şirketinden Korkutan Açıklama: Wi-Fi Cihazları Kanser Yapıyor

0
0
0
0
0
İngiliz sigorta şirketi Lloyd’s, elektromanyetik radyason kapsamında oluşan sağlık sorunlarını sigorta kapsamından çıkartması, “Wi-Fi ağlarının hayati risk oluşturduğu” olarak nitelendirildi.
Dünyada Wi-Fi ağlarının olmadığı bir yer artık neredeyse yok gibi. Her nerede (ev, kafe, okul, iş yeri) olursak olalım bir şekilde Wi-Fi ağı bularak internete erişim sağlayabiliyoruz. Bu durum kağıt üzerinde işimizi kolaylaştırıyor gibi görünse de İngiliz sigorta şirketi Lloyd’s böyle düşünmüyor. Sonuçlarının sağlık açısından olumsuz olduğunu düşünen şirket, çok ses getiren bir karar aldı.

Lloyd’s, doğrudan ya da dolaylı olarak elektromanyetik radyasyonlara maruz kalınması sonucu oluşan sağlık sorunlarını sigorta kapsamından çıkardı. Bu demek oluyor ki Lloyd’s, radyasona maruz kalarak hasta olan kişilerin sigorta ücretini karşılamıyor.

Alınan bu karar daha detaylı incelendiğinde, maddeler arasında kablosuz internetin olduğu da ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü, Wi-Fi cihazlarının 2B sınıfında insanlar için kanserojen etki yarattığına dair bir bildiri yayınlamıştı. Lloyd’s ise aldıkları kararı bu bağlamda değerlendiriyor.İsveç’in Stockholm şehrinde bulunan Karolinska Enstitüsü nöroloji profesörü Olle Johansson, yapılan eleştirilere son noktayı koyacak şu açıklamayı yaptı: “Wi-Fi cihazlarından kaynaklanan muhtemel sağlık sorunları olağanüstü bir şekilde genişledi. Beyin tümöründen lösemiye, hafıza kaybından konsantrasyon eksikliğine kadar birçok şikayet görülebilir. Dünyadaki radyasyon limiti çılgın bir şekilde yükseldi. Bu rakamın, 18. yüzyılda olduğundan 1 kuintilyon kat daha yüksek olduğu öngörülüyor. Sadece Wi-Fi olarak düşünmeyin. Etrafımızda her yerde radyo dalgaları var ve bunların insan ve hayvanların sağlığını çok ciddi şekilde etkilediğini biliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0