İnsanlık Kaybolduğunda Dünyaya Neler Olur?

0
0
0
0
0
#Mind Warehouse isimli YouTube kanalı, insanların dünyadan kaybolmalarının ardından neler olacağıyla ilgili merak uyandırıcı bir video paylaştı.
Dünyanın geleceğiyle ilgili zaten derin kaygılar uzun zamandır bulunuyor. Ünlü teorisyen ve fizikçi Stephan Hawking, insanlığın yavaş yavaş Dünya dışında yaşayabileceği farklı gezegenlere koloniler halinde geçmesi gerektiğiyle ilgili ciddi konuşmalar yapmıştı. Pekii, farz edelim biz Dünya’dan bir şekilde kaybolduk. O zaman yüz binlerce yıldır yaşadığımız bu gezegende ne gibi değişiklikler olacak? Bunlardan bazılarını madde madde sıralayalım:

-İnsanlar kaybolduktan birkaç saat sonra elektrik santrallerinin çoğu çalışmayacak duruma gelecek ve dünya karanlığa gömülecek.

-10 gün sonra büyük köpekler, diğer tüm hayvanları potansiyel birer yemek olarak düşünerek saldıracak. 

-Bir ay sonra nükleer enerji santralleri dünya çapında Çernobil düzeyinde afetlerin oluşmasına sebep olacak.

-Bir yıl sonra uzaya gönderdiğimiz uydular düşmeye başlayacak.

-25 yıl sonra bazı şehirler kumlar altında kalacak, bunun dışında kalan tüm kısım bitki örtüsüyle kaplanacak.-Üç yüz yıl sonra metal yapılar, köprüler ve binalar, korozyon sebebiyle kırılmaya başlayacaklar.

-10 bin yıl sonra varoluşumuzun tek kanıtı olarak Çin Seddi, piramitler gibi taş ile oluşturduğumuz yapılar kalacak.

Bu ilgi çekici konuyla ilgili çekilen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. (isterseniz altyazıyı aktif edip ayarlardan Türkçe’yi seçerek izleyin, ne anlatılmak istendiğini az çok anlayabilirsiniz)
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0