Instagram'da En Çok Hangi Emojiler Kullanılıyor ?

0
0
0
0
0
Hepimizin merak ettiği soru şüphesiz Instagram’daki salsa dansçısı emojisinin ne gibi durumlarda kullanıldığıdır. Bu soruların cevabı ise şirketin yazılım mühendisi Thomas Dimson’dan geldi.
Uzun süredir Instagram’ın çözülemeyen soruları arasında yer alan emojilerin ne gibi durumlarda kullanıldığı sorusuna çözüm getirildi. Salsa dansçısı sorunsalından yola çıkılarak yapılan araştırmadan çıkan sonuç tam anlamıyla Instagram dünyasını aydınlattı. 

Araştırmayı gerçekleştiren şirketin parlayan yazılım mühendislerinden Thomas Dimson, Instagram’daki yorumların neredeyse tamamının emojilerden oluştuğunu ve geçtiğimiz 3 seneye bakılarak emoji kullanımının yüzde 20 oranında arttığını belirtti. Dimson algoritmaları temel alınarak yapılan araştırmada en çok kullanılan emojiler sırasıyla, gülerken gözünden yaş gelen, aşırı sevgi göstergesi olarak gözleri kalp olan ve kalp işareti oldu. Dimson’a göre diğer ifadelerin fazla tercih edilmemesinin nedeni ise insanların monoton durumları paylaşması ve bu nedenle farklı emojilere yönelmemesi.Uzun uzun salsa dansçısı emojisi hakkında araştırma yapan Dimson’un vardığı sonuç genellikle bu emojinin kızlar eğlencesi, yetişkin ve seksi, doğum günü habercisi gibi durumları ifade etmek için kullanıldığı yönünde. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0