Instagram, Web Sitesinin Arama Özelliğini Geliştirdi

1
0
0
0
0
Instagram, mobil uygulamasındaki sistemi, yavaş yavaş web sitesine de uyarlıyor.
Şu sıralar ''sosyal medya'' dendiğinde akla gelen sayılı platformlar arasında yerini sağlamlaştıran, gün geçtikçe de kullanıcı profilini genişleten Instagram, yoluna oldukça iyi bir şekilde devam ediyor. Ancak, iyi bir platform olmak için, çizginizi bozmadan, üstüne koyarak ilerlemeniz lazım.

Bunu son zamanlar en fazla yapan şirket Facebook. Gerek kendisi, gerekse mesajlaşma plaformu Messenger'ı, tabiri caizse 'modifiye' eden Facebook, satın alarak bünyesine dahil ettiği Instagram'ı da geliştiriyor. Instagram'a zaten web üzerinden epeydir giriş sağlanmaktaydı. Yani bilgisayarınızdan da Instagram'a girebiliyordunuz. Ancak gerek fotoğraflardaki görüntü kalitesi, gerekse sistemin sayfası, kullanıcıları hiç memnun etmemişti.

Neyse ki Instagram bu durumu çabuk düzeltip, mobildeki versiyonuna oldukça yakın, yüksek çözünürlüklerde fotoğraflarla bir site oluşturmayı başarmıştı. Şimdi ise Instagram, belli ki web üzerinden de kullanıcıları çekmek adına, sitesinde bulunan arama seçeneklerini geliştirdi.Artık Instagram'ın web sitesinde bulunan arama kısmında, kişileri (kullanıcı adlarını), yer/mekan adlarını (konumlar baz alınarak) ya da hashtag'leri arayabiliyorsunuz. Hatta etiketleri ve yer/mekan adlarını aramada farklı bir sayfaya aktarılıyor, böylece pek çok farklı seçeneği görebiliyorsunuz (tabi bu seçenekler en fazla arananlar, yani en fazla popüler olanlara göre sıralanıyor).

Instagram'ın web sitesine getirdiği bu yenilik, bugün tüm dünyaya sunulmuş durumda. Yani şu an siz de Instagram'ın web sayfasındaki arama kutusunu kullanarak bahsettiğimiz konular hakkında arama yapabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0