• Anasayfa
  • İnternet
  • İnternet Dolandırıcılığı Yapan Murat Aydın İsimli Bir Kişiye Rekor Hapis Cezası!

İnternet Dolandırıcılığı Yapan Murat Aydın İsimli Bir Kişiye Rekor Hapis Cezası!

1
0
0
0
0
İnternette verdiği sahte ilanlarla dolandırıcılık yapan Murat Aydınisimli bir kişiye hem rekor hapis hem de para cezası verildi.
İnternet ortamında çeşitli alışveriş portallarını ve sosyal ağları sahte ilanlarla dolduran Murat Aydın isimli bir kişi, mali boyutu toplam 4.6 bin TL olan 7 ayrı dolandırıcılık suçundan dolayı yargılandığı davada 32 yıl 8 ay hapis,  22 bin 800 TL para cezasına çarptırıldı.

Türkiye’deki çeşitli illerden ücretini peşin olarak ödeyip alışveriş yapan kişilerin ödemeyi yaptıkları halde satın aldıkları ürünlein teslim edilmemesinden dolayı Cumhuriyet başsavcılığına yaptığı şikayetler, sanığın aleyhinde sonuçlandı. Toplam 7 başvurunun değerlendirildiği mahkemede, Murat Aydın isiki kişinin alışveriş portalları ve sosyal medya üzerinden koltuk kılıfı, oto teybi, cep telefonu, dizüstü bilgisayar, tişört, kampanya kartı, hediye çeki, jant ve araç lastiği gibi ürünleri, farklı isim ve iletişim bilgileri kullanarak satışa sunduğu tespit edilmişti.Ülke genelinde 40’ın üzerinde soruşturması bulunan Murat Aydın, bilişim sistemleri ve kredi kurumlarını kullanıp dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle içlerinde maddi değeri 60 TL olan toplam 7 ayrı dolandırıcılık için toplam 32 yıl 8 ay ve 22 bin 800 TL para cezasına çarptırıldı.

Savcılıktan yapılan bilgilendirmede, miktarın önemli olmadan bu tarz mağduriyet yaşayan kişilerin mutlaka ellerindeki belgelerle savcılığa başvurmaları gerektiği belirtildi. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0