İnternet Kullanımına Ait Detaylı Rapor Yayımlandı

1
0
0
0
0
İnternet kullanımının günden güne artmasıyla birlikte ortaya çıkan veriler olayın hangi boyuta geldiğini gözler önüne seriyor. The State of Global Connectivity'nin raporunda internete bağlı olanların ve olmayanların bulunduğu veriler detaylı bir şekilde görüntülenebiliyor. 
İnternet kullanımının günden güne artmasıyla birlikte ortaya çıkan veriler olayın hangi boyuta geldiğini gözler önüne seriyor. The State of Global Connectivity'nin raporunda internete bağlı olanların ve olmayanların bulunduğu veriler detaylı bir şekilde görüntülenebiliyor. 

Rapordaki verilere göre kullanıcılarının yüzde 37,9’u yalnızca yılda bir kez internete bağlanabiliyor. Gelişmekte olan ülkelerde ise internet erişimi olmayan kişilerin oranı yüzde 78’lerde seyrediyor. Bu sıkıntının bir şekilde çözülebileceğine inanan Facebook, internet.org projesini hayata geçirerek bu kötü gidişe bir dur demek istiyor. Proje kapsamında Facebook, daha fazla kullanıcının aktif olarak sistemi kullanmasını hedefliyor. 2014 yılında internetin kullanımının yüzde 6,6 oranında gerilemesinden dolayı Facebook’un bu projeyi hayata geçirmek istediği belirtiliyor.Ülkemizde ise internet için ayrılan giderler düşünüldüğünde nüfusun yüzde 54,9’unun aylık sadece 250 MB olan internet erişiminin ne kadar az olduğunu söylememize gerek yok. Ayrıca kullanıcıların yüzde 91.7’sinin henüz 2G altyapısına sahip olduğunu söylemeye gerek bile duymuyoruz. Haberimize konu olan raporu buradan inceleyebilirsiniz.   

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0