İnternetin Yavaşlama Nedeni Siber Saldırı mıydı?!

0
0
0
0
0
Yurt genelinde yaşanan bağlantı sorunları, farklı teorilerin üretilmesine neden oldu.
İnternet bütün dünya insanları tarafından kullanılan bir bilgi paylaşım platformu. Bu platform günümüzde çok çeşitli amaçlara hizmet ediyor ve insanlar neredeyse her işlemini internet üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. 

Bugün Türkiye genelinde kullanıcıların büyük bir çoğunluğu internet bağlantısı sorunları yaşandı. ADSL cihazlarında internet erişimi bulunmasına rağmen kullanıcılar hiçbir işlem yapamayacak kadar yavaş bir internet bağlantısına sahipti. Durum bu olunca ve tüm ülke genelinde yaşanınca internet ortamında her zaman olduğu gibi farklı teoriler üretilmeye başlandı.Bu sorunu belirli kişilere bağlayan, çatışmaları ve bağlantı çalışmalarını neden olarak gösterenlerin yanında bazı kullanıcılar ortaya çok garip bir teori sürdü: Siber savaş. İnternetin yavaşladığı 16:00-19:00 saatleri arasında bazı kullanıcılar, siber saldırıların görüntülenebildiği bir site üzerinden Türkiye-İspanya arasındaki etkileşimi gösteren bir görsel paylaştılar.

Sorun şu an düzelmiş durumda ve internetin hızı normal. Fakat hala resmi olarak bir açıklama yapılmadığından dolayı durumu açıklama işi teorilere düşüyor. Kanıtı bulunan bir siber savaş, bu teoriler arasından en mantığa yakın olanı gibi görünüyor.

Ayrıca siber saldırıları takip etmek isteyenler buradan takip edebilir. ( Film izler gibi çiğdem çitleyip izlemesi de çok zevkli oluyor )
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0