iOS ve Android Kullanıcıları Arasındaki Büyük Fark

0
0
0
0
0
iOS ve Android Kullanıcıları Arasındaki Büyük Fark
iOS mu daha çok kullanılıyor yoksa Android mi? Bu sorunun birçok defa sorulduğunu ve farklı farklı cevaplar alındığını hepimiz biliyoruz. Fakat IBM, kendi verilerine dayanarak ortaya çok ilginç bir sonuç çıkardı.
Sürekli olarak bir yıl önce seçtikleri konu üzerine araştırma yaparak sonuçları açıklayan IBM, bu sefer iOS ve Android kullanıcılarının tatil dönemlerinde yaptıkları alış veriş miktarlarını değerlendirdi.

IBM'in açıkladığı rapora göre 2013 yılındaki tatil dönemlerinde mobil cihazı olan kullanıcıların %48'inin online alış veriş yaptığını açıkladı. Bu oran, yüzde 29 akıllı telefon ve yüzde 19 tabletler olarak dağılmış. Akıllı telefonlarla alış veriş sitelerine daha fazla giriş yapılmış olsa da, geniş ekranı ve internet tarayıcılarının tam olarak kullanılabilmesinden dolayı tabletler üzerinden de yüksek miktarda satış yapılmış.

Raporun devamında ortalamalara baktığımızda bir iOS kullanıcısının tek bir online alışveriş için harcadığı tutar 93 dolara tekabul ediyorken, bu rakam Android kullanıcılarında 48 dolara denk geliyor. Ayrıca internet trafik miktarının yüzde 32.6 gibi büyük bir kısmını Apple cihazlarıyla gerçekleştirilirken, Android kullanıcılarının payı ise yüzde 14.8 oranında.

Raporun sonucuna baktığımızda hem trafikteki yoğunluk anlamında, hem de yapılan alış verişlere baktığımızda iOS kullanıcılarının, Android kullanıcılarına göre çok daha aktif olduklarını söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0