• Anasayfa
  • İnternet
  • iPhone Almak İçin Bebeğini Satan Çinli Kadın: Vallaha İllegal Olduğunu Bilmiyordum

iPhone Almak İçin Bebeğini Satan Çinli Kadın: Vallaha İllegal Olduğunu Bilmiyordum

0
0
0
0
0
Bir iPhone ve bir de motosiklet almak için bebeğini satan 19 yaşındaki Çinli kadın, bu yaptığının illegal olmadığını söyledi.
9 ay boyunca (muhtemelen) çekilen çilelerin ardından doğan bir bebeğin yalnızca iPhone satın alabilmek için satılmış olmasıyla ilgili ne yazılır bilmiyorum ama maalesef durum bu. 19 yaşındaki Çinli bir kadın (ki bebeğini sattığında yaşı 18’miş), bir iPhone ve bir de motosiklet almak için yeni doğmuş bebeğini satmış. Yaklaşık 23 bin Yuan (9 bin TL) civarında bir bedelle bebeğini satan kadının özrü de kabahatinden büyük. ‘Bunun gerçekten illegal olduğunu bilmiyordum’ diyen kadının yanı sıra çocuğun babasının daha liseyi bitirmemiş olması ayrı bir durum. Yani neresinden tutsanız elinizde kalıyor.

Kendi memleketinde birçok bebeğin satıldığını, buna sebep olarak onları büyütmek için yeterli maddi imkana sahip olunmadığını söyleyen kadın, polis ekiplerine ‘bunun illegal olduğunu bilseydim inanın yapmazdım’ demiş.Her iki ebeveynin de çıkarıldığı mahkemenin sonucunda anneye 2.5 yıl ertelenmiş, babaya da 3 yıl hapis cezası verilmiş.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0