iPhone SE Anketi Şaşırttı: Katılımcıların Yarısından Fazlası iPhone SE ile İlgilenmiyor!

0
0
0
0
0
Apple'ın yeni telefonu iPhone SE'ye yönelik tüketici ilgisini yeni bir anket gerçekleştirildi. Sonuçlar yeni cihaza ilginin çok yüksek olmadığını gösteriyor.
Apple'ın 21 Mart tarihinde tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone SE'ye yönelik analist tahminleri, cihazın beklenen başarıyı gösterebileceğinin şüpheli olduğu yönündeydi. Tüketici eğilimlerine yönelik anketler de benzer bir tabloyu ortaya çıkattı. Ünlü Apple sitesi iMore'un gerçekleştirdiği anket çalışmasında, katılımcıların yarısından çoğu iPhone SE ile ilgilenmediğini belirtti.

 iPhone SE'ye ilgi az mı?

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız buradaki haberimizde, Apple'ın yeni cihazın bileşenlerine yönelik verdiği siparişlerin çok yüksek olmadığı ve şirketin satış beklentisini çok yüksek tutmadığı yönünde yorumlar yer almaktaydı. iMore'un anket sonuçları ise, birçok internet kullanıcısının iPhone 7'yi bekleme eğiliminde olduğunu gösterdi. Katılımcıların yüzde 32'si iPhone SE ile ilgilenmediğini ve iPhone 7 modelini beklemek istediğini belirtirken, iPhone SE ile hiçbir şekilde ilgilenmediğini belirtenlerin oranı yüzde 28 oldu.

 Büyük Ekran İstemeyenler iPhone SE Düşünüyor

Yeni iPhone'a geçmeyi düşünebileceklerin oranı ise yüzde 40'lara yaklaşıyor. Bu oranın büyük bir kısmı ise iPhone 5 ve iPhone 5s modellerini güncellemek isteyen kullanıcılardan geliyor. iPhone 6 serisini büyük bulanlar ise güçlü donanımı küçük kasada sunması nedeniyle iPhone SE'ye ilgi gösteriyor. Bakalım Apple'ın yeni cihazı istenilen satış başarısını yakalayacak mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0