• Anasayfa
  • İnternet
  • IQ Testinde Einstein’dan 2 Puan Fazla Alan 13 Yaşındaki Kız, Buna Hangi Olayların Sebep Olduğunu Açıkladı

IQ Testinde Einstein’dan 2 Puan Fazla Alan 13 Yaşındaki Kız, Buna Hangi Olayların Sebep Olduğunu Açıkladı

1
0
0
0
0
IQ testinden 162 puan alarak Einstein ve Stephen Hawking gibi dehaları 2 puan geride bırakan Nicole Barr, bunun gerçekleşmesini sağlayan olayı anlattı.
Yaklaşık 3-4 ay önce şuradan duyurduğumuz haberimizde, 13 yaşındaki İngiliz kız Nicole Barr’ın IQ testinden 162 puan alarak Einstein ve Hawking gibi dehaları 2 puan geride bıraktığından bahsetmiştik. Ailesinin her zaman ‘zaten bu kızda bir şeyler olduğunu sezinliyorduk’ şeklinde bahsettiği Nicole Barr, bunun gerçekleşmesine sebep olan en önemli olayların ‘sürekli olarak gezmek ve son gittiğim okul’ olduğunu söyledi. Annesinin ve babasının sürekli gezmesinden dolayı okul değiştirmek zorunda kaldığını söyleyen Nicole, “İlk okula düzensiz olarak gidiyordum. Annem beni son okulum olan Burnt Mill Akademisi’ne götürürken çok zorlandı fakat hayatımı değiştiren bu okul oldu” dedi. Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu'nda konuşan Nicole, “Eğer buradaki öğretmenlerim bendeki bu durumu fark etmemiş olsaydı belki de hiç bir zaman açığa çıkmayacaktı” dedi. (kardeşimiz ne kadar da mütevaziymiş)Nicole’ün annesi, kızının 2 yaşından önce 4 işlem yapabildiğini ve 10 yaşına geldiğinde karmaşık problemleri rahatlıkla çözebildiğini söyledi. Babası ise tıpkı kızı gibi düşünerek sürekli gezmesinin, birçok yer görmesinin ve herkesle iletişim kurmasının onu daha da zeki bir hale getirdiğini belirtti.

Nicole Barr, en sevdiği kitabın İngiliz fizikçi Stephen Hawking’e ait olan Zamanın Kısa Tarihi olduğunu söyledi. En sevdiği dersin küçüklüğünden beri matematik olduğunu söyleyen Nicole, şu an bir ders almadan kendi kendine mandolin çalmasını öğreniyormuş. 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0