• Anasayfa
  • İnternet
  • IŞİD, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı Sosyal Medya Hesaplarını Hackledi!

IŞİD, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı Sosyal Medya Hesaplarını Hackledi!

0
0
0
0
0
IŞİD, ABD'nin Merkez Kuvvetler Komutanlığı Twitter ve Youtube hesaplarını hackedi ve attığı tweetler ile yer yerinden oynadı!
Bugün ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM)'nın resmi Twitter hesabı @CENTCOM IŞİD'e bağlı olduklarını vurgulayan CyberCaliphate adlı hacker topluluğunun saldırı sonucu hacklendi.

Yapılan saldırı sonrası ele geçirilen CENTCOM hesabı üzerinden bazı bilgileri paylaşan ve tehdit içerikli tweetler atan CyberCaliphate grubunun bu saldırısından kısa süre sonra Twitter hesabı askıya aldı.Saldırı sonrası profil ve kapak resimlerini değiltiren grup, ilk olarak "ABD ASKERLERİ, BİZ GELİYORUZ, ARKANIZI KOLLAYIN. IŞİD" şeklinde bir tweet attı. Ardından ABD'nin Kuzey Kore'ye ve Çin'e saldıracağını iddia ederek birkaç fotoğraf yayınladı.Siber Cihad yaptığını iddia eden grubun saldırısı sonrası Twitter'ın CENTCOM hesabını askıya aldı. Ardından bu sefer Youtube hesabına yönelen grup, orada da başarılı olarak yine profil ve kapak fotoğrafını değiştirdikten sonra 2 adet video yayınladı.Bu hesabın da Youtube tarafından kısa süre içinde kaldırılması sonrasında başka bir saldırı olmadı.

CENTCOM tarafından durumun araştırıldığına ve uygun önlemlerin alındığına dair açıklama yapıldı. Fakat bundan sonra ne gibi adımlar atılacağı merakla bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0