• Anasayfa
  • İnternet
  • IŞİD’in Hedefinde Mark Zuckerberg ve Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey Var!

IŞİD’in Hedefinde Mark Zuckerberg ve Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey Var!

2
0
0
0
0
Sosyal ağlar üzerinden hesap açmalarına ve paylaşım yapmalarına izin verilmeyen, bunu bir şekilde sağlasalar da sürekli yaptırımlar uygulanan terör örgütü IŞİD, açık açık Zuckerberg ve Jack Dorsey’i tehdit etti.
Özellikle Facebook ve Twitter üzerinden aktif olmak için sürekli hesap açan ve buradan örgütlenme yoluna giden IŞİD’e karşı iki şirketin CEO’su da savaş açmış, IŞİD’le bağı olduğunu tespit ettiği tüm hesapların kapatılacağını belirtmişlerdi. Twitter bu zamana kadar 120 binden fazla kullanıcının hesabını bu sebeple kapatmış, Facebook da benzer bir yola başvurarak binlerce hesabı bloke etmişti.

Terör örgütü, yapılan bu yaptırımlara karşılık olarak hem Zuckerberg hem de Jack Dorsey’i açık hedef haline getirdikleri bir video yayımladılar. Flames of the Supporters adıyla yayımlanan videoda her gün yüzlerce hesaplarının kapatıldığını ve bunun kendilerini yıldırmadığını söyleyen terör örgütü üyeleri, “Siz bir hesap silersiniz ama biz 10 tane açarız. Yakında sitelerinizi sileceğiz ve tıpkı siteleriniz gibi isimleriniz de silinecek” diyerek tehditte bulundular. Bildiğiniz üzere IŞİD'e yalnızca CEO'lar değil, Anonymous da kitlesel olarak bir karşı savaş düzenlemişti. Takipçilerden terör örgütünü aşağılayıcı fotoğraflar paylaşmasını isteyen Anonymous, bu şekilde terör örgütünün oluşturduğu olumsuz psikolojinin önüne geçebileceklerini belirtmişti.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0