İstanbul’a Özel '.istanbul' ve '.ist' Alan Adları Herkesin Kullanımına Açıldı!

0
0
0
0
0
İstanbul’a Özel '.istanbul' ve '.ist' Alan Adları Herkesin Kullanımına Açıldı!
İstanbul'a özel ".ist" ve ".istanbul" uzantılı alan adları herkes için kullanıma sunuldu. İster şahıs ister şirket olun, artık herhangi bir belgeye gerek kalmadan İstanbul'a özel alan adı kaydettirebilirsiniz.
İstanbul web ortamında bağımsızlığını ilan etti ve şehrin kendine özel alan adları herkese açık duruma geldi. Geçtiğimiz Ocak ayında erken kayıt işlemlerine açılan “.ist” ve “.istanbul” uzantılı alan adları kamu kurumları, özel şirketler ve STK’lar için 1 Mart tarihinde genel satışa çıkmıştı. 10 Mayıs tarihi itibarıyla tüm kullanıcılara İstabul’a özel alan adları için tescil hakkı sağlandı. 

 İstanbul Uzantılı Alan Adı Tescili Nasıl Yapılır?

İstanbul uzantılı alan adlarını tescil edebilmek için herhangi bir belge zorunluluğu bulunmuyor. İster şahıs ister şirket adına kaydedilebilen “.istanbul” ve “.ist” alan adları, tıpkı ".com" ve ".net" uzantılı alan adları gibi halka açık hale geldi. Özetle, bu yeni alan adları için “önce gelen tescili yapar” sistemi işlemeye başladı. Artık boşta olan istediğiniz bir alan adını “.istanbul” ve “.ist” uzantısıyla kaydettirmeniz mümkün. Bunun için yetkili alan adı sağlayıcılara ulaşmanız yeterli. Sağlayıcıların listesine nic.istanbul sitesinden ulaşabilir, konu ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki videomuzdan alabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0