İstanbul'a Bedava İnternet

0
0
0
0
0
İstanbul'a Bedava İnternet
CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Bakırköy Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmasında İstanbul'un her yerinde ücretsiz internet bağlantısı olacağını söyledi. Nasıl mı?
Mustafa Sarıgül, Bakırköy Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmada, İstanbul'un şimdiye kadar plansız şekilde büyüdüğünü ve yönetildiğini, bundan sonra her şeyin planlı ve düzenli olacağını söyledi.

Ulaşımın yeniden düzenleneceğini ve İstanbul'un en büyük çilelerinden olan trafik sorununun önüne geçileceğini söyleyen Sarıgül, Kentsel Dönüşüm'ün de olması gerektiği gibi projelendirilerek çevreye zarar veren basit bir inşaat planından çıkartıp planlı bir gelişim konseptine çevrileceğine değindi.

Projeleri kapsamında İstanbul'un her noktasına bedava internet getirileceğine de değinen Mustafa Sarıgül, seçim vaatlerinin de teknolojiye nasıl adapte olduğunu gösteren en açık örneklerden biri oldu. Bir zamanlar plaj, deniz, yol sözü veren siyasetçiler artık internet, tablet, bilgisayar sözü verir oldu.
 

 Yurt dışında örneği çok


Mustafa Sarıgül'ün vaadini verdiği ücretsiz internetin yurt dışında çok çeşitli örnekleri mevcut. Avrupa'nın özellikle tursitik şehirlerinde, bu şehirleri ziyarete gelen tursitlerin de rahatça faydalanabilmesi için yerleştirilmiş olan internet erişim noktaları mevcut. Bazı bölgelerde ise, tüm çevreyi kapsayacak biçimde veri dağıtım noktaları oluşturulmuş durumda. Bu sayede siz şehrin bir noktasında ilerlerken farkına bile varmadan bir erişim noktasında diğerine bağlanıyor ve sürekli en verimli düzeyde internet erişimine sahip oluyorsunuz.

İstanbul'da gerçekleştirilmesi düşünülen projenin de öncelikle tursitlerin internete erişimini kolaylaştıracağından şehrin kültürel değerini artıracağı ve bu proje ile gelecek olan diğer teknolojik gelişmelerin de önünü açacağı kuşkusuz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0