• Anasayfa
  • İnternet
  • İstanbul Trafiğini Denetleyen EDS Sistemi, İlk Ayında Ortalığın Tozunu Attırdı!

İstanbul Trafiğini Denetleyen EDS Sistemi, İlk Ayında Ortalığın Tozunu Attırdı!

0
0
0
0
0
Trafik kurallarını ihlal eden sürücüleri tespit etmek amacıyla geliştirilen Mobil Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), İstanbullu birçok sürücünün bu yolla ceza almasını sağladı.
18 Kasım tarihinden itibaren İstanbul’un yollarına düşen 11 Mobil Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) aracı, bu zamana kadar geçen süre içerisinde 3 bin 182 duraklama ihlali, bin 344 taralı alan ihlali, 2 bin 12 park ihlali olmak üzere toplam 6 bin 538 ihlalin tespit edilmesini sağladı. Mobil EDS ile ortaya çıkarılan bu ihlaller çnce İBB Trafik Müdürlüğü Kontrol Merkezi’ne iletiliyor, sonrasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bu ihlalleri belgeleyerek sürücülere gönderiyor.

Mobil EDS’ler ile İstanbul trafiğinin ciddi oranda rahatlayacağını belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürü Yunus Emre Ayözen, şehrin sıklıkla kazanan yaşanan ‘kara noktaların’ bu sayede belirlendiğini ve ‘kaza risk haritası’nın oluşturulduğunu belirtti. Mobil EDS’nin tespit ettiği ihlallerle ilgili açıklamalarda bulunan Ayözen, "Çalışma sonucunda, şehirde kaza riski yüksek yol ve kavşak noktalarında yeni uygulama, uyarı ve ikaz sistemlerinin kurulmasına yönelik raporlar hazırlandı. Bir yıl boyunca kamera kayıtları yapılarak kaza noktaları, kazaların oluş şekilleri, nedenleri araştırıldı. Belirlenen 340 güzergahta, 11 mobil EDS aracı ile 18 Kasım'dan bu yana İstanbul genelinde ihlal tespiti yapılmaktadır. Gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, 3 bin 182 duraklama ihlali, bin 344 taralı alan ihlali, 2 bin 12 park ihlali, toplamda 6 bin 538 ihlal tespiti yapılmıştır" dedi.Mobil EDS’lerin 24 saat boyunca kesintisiz olarak görev yaptığını belirten Ayözen, İstanbul trafiğinde artık yepyeni bir dönemin başladığını ve bu sistem sayesinde trafik kazalarının belirgin oranlarda düşüş yaşayacağını söyledi. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0