İstediğiniz Yazıyı Yazarak GIF Oluşturun: Slate

13
4
3
1
0
Son dönemlerde tekrar moda olan gif resim oluşturma için oldukça kolay bir site Slate üzerindenn kendiniz istediğiniz yazıyı yazarak gifler oluşturabilirsiniz.
Son dönemlerde videolara göre kota dostu ve haliyle mobil veri dostu olmasıyla tercih edilmeye başlanan GIF formatı 2000'lerde de oldukça kullanılan bir resim yöntemi idi. Şimdilerde ise caps, meme gibi adlandırmaları olan görsellerde de sık sık kullanılan GIF formatı tekrar eski ününe belki de faha fazlasına kavuşmuş oldu.

Ryan Hoover tarafından geliştirilen Slate adlı bir site size de GIF yapma konusunda yardımcı oluyor. Bildiğiniz gibi videoları GIF formatına çeviren birçok site mevcut, fakat kendimiz istediğimiz şekilde GIF yapabileceğimiz site pek göremedik. Slate ise size kendi yazılarınız ile GIF oluşturabileceğiniz bu Slate'te sevdiğiniz sözleri de bu şekilde paylaşabileceğiniz bir yöntem doğmuş oluyor.Kendi kendinize yapmayı uğraşmak yerine yazının fontunu puntosunu ve dönüş hızı gibi detayları seçip, arka plan ve yazı rengini de belirleyerek GIF oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise GET URL bölümünden imgur linkini alabilir, sosyal medya paylaşım butonları ile dilediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

Örnek olarak benim oluşturmuş olduğum aşağıdaki "Webtekno'dan herkese merhaba arkadaşlar" GIF'ini görebilirsiniz.

 


 
Bu yaptığınız gifleri de isterseniz resimin altında bulunan GET URL linki ile imgur'a yüklenmesini ve size link vermesini de sağlayabilirsiniz. Eğer siz de kendi GIF resimlerinizi yapmak isterseniz buradaki bağlantıdan siteye ulaşarak giflerinizi yapabilirsiniz.
13
4
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
4
3
1
0