• Anasayfa
  • İnternet
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi Wizmir Projesi ile İzmirlilere Ücretsiz İnternet Sağlıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Wizmir Projesi ile İzmirlilere Ücretsiz İnternet Sağlıyor!

0
0
0
0
0
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 1 Haziran’da başlattığı “WizmirNET” projesi büyük bir başarıya koşuyor. Kentin farklı noktalarına konumlandırılan internet sağlayıcıları İzmirlilerin ücretsiz ve hızlı internete bağlanmalarına olanak sağlıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pilot uygulamasına Pasaport’ta başladığı “Wizmir”, İzmir halkına yüksek hızda kablosuz internet erişimi sağlıyor. Pilot uygulamanın başarılı olmasının ardından 8 noktaya kurulan “Wizmir” ile internet hizmetinin tüm İzmir’e yayılması amaçlanıyor.
 

 Wizmir Nerelerde Var?

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Pasaport bölgesinde yapılan pilot uygulamanın başarıyla sonuçlanmasının ardından İzmir’deki “ücretsiz” kablosuz internet noktaları arttı ve sayısı 8’i buldu.Gündoğdu Meydanı, Kültürpark (Fuar), Konak Meydanı, Pasaport, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Tarihi Havagazı Fabrikası, Buca Hasanağa Spor Kompleksi ve Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde bulunan Wizmir’den herkes faydalanabiliyor.


 

 Wizmir Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefon, tablet ya da taşınabilir bilgisayarlardan kablosuz ağ seçeneklerini açtığınızda “WizmirNET” adlı şifresi bulunmayan kablosuz bir internet bağlantısı göreceksiniz. Bu ağa tıkladığınızda modeme bağlanmış oluyorsunuz ve “WizmirNET” sistemi açılıyor. Bu sisteme telefon numaranızı ve e-mail adresinizi girdikten sonra SMS yoluyla size bir şifre ulaşıyor. Bu şifreyi sisteme girdiğinizde yüksek hızlı internetin keyfini sürmeye başlayabiliyorsunuz. Bu şifrenin 24 saat geçerliliği olduğunu hatırlatmakta fayda var.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0