• Anasayfa
  • İnternet
  • Japonlar'ın Son Çılgınlığı: Robot Şeklinde Akıllı Telefon

Japonlar'ın Son Çılgınlığı: Robot Şeklinde Akıllı Telefon

0
0
0
0
0
Japonyalı telefon üreticileri normal telefon modellerinin aksine yepyeni bir model tasarladılar. Minik sevimli bir robot şeklinde akıllı telefon yakında piyasaya sürülecek.
Hergün hayatımıza çok farklı yepyeni telefon modelleri geliyor. Cep telefon üreticileri müşterilerine hep en iyisini ve en güzelini sunmak adına ellerinden geleni yapıyorlar. Her marka telefon her gün farklı bir versiyonuyla karşılaşmak mümkün. Peki şöyle birşey söylesek? Bir sonraki telefonunuz robot şeklinde olacak! Kulağa oldukça farklı geliyor değil mi? Yok artık olur mu öyle şey diyenleri duymuyor değiliz. İşin içerisinde Japonyalı cep telefon üreticisi Sharp varsa öyle bir telefonda vardır. 

Sharp, geçtiğimiz günlerde yepyeni bir cep telefonu modeli tanıttı: "RoboHon". Benzerlerine göre tamamen farklı olan bu cep telefonu robot şeklinde. Güzel sevimli bir robot aynı zaman da akıllı bir telefon. Peki ne kadar kullanışlı? Sharp yetkilileri yeni ürettikleri telefonlarından oldukça eminler. RoboHon ismi robot ve phone sözcüklerinin bir araya gelmesiyle oluşturduklarını söylediler.Tomotaka Takahashi tarafından dizayn edilen RoboHon, 2 inçlik bir ekrana ve 20 cm'lik bir boyuta sahip. Cep telefon kullancıları RoboHon'u hem bir robot olarak hem de akıllı telefon olarak kullanma şansına sahip olacaklar. 4G özelliğine sahip bu yeni model cep telefonu kullancılarıyla ön tarafında bulunan özel kamerasıyla iletişime geçecek. Ses tanıma özelliğine de sahip olan RoboHon, karşısındaki kişi gülümsediği an fotoğrafını anında çekebilecek.Telefonun özellikleri saymakla bitmeyecek gibi. Artık mesajlarınızı okumak için telefonunuza bakmanıza gerek kalmayacak. RoboHon, sizin adınıza bütün mesajlarınızı sesli olarak ifade edecek.  Telefonunuza mesaj geldiğinde RoboHon gözlerinde ışık yakara size bildirimde bulunacak ve ardından mesajın kimden geldiğini size söylecek. Sizden alacağı yanıta göre mesajı sizin adınıza yazıp karşı tarafa gönderecek. Normal bir akıllı telefonda olan bütün özelliklerin hemen hemen hepsi RoboHon'da da olacak. Hatta sizi üzgün gördüğünde espiriler yapıp veya hareketli şarkılar bulup neşelendirecek. Dahası Robohon'un gözlerinde bulunan sinevizyon özelliği sayesinde istediğiniz an size film izlettirebilecek veya resimlerinizi size gösterebilecek.Sharp yetkilileri RoboHon'u 2016 yılında piyasaya süreceklerini ifade ettiler. Bu arada RoboHon'un bize ne kadara mal olacağı hakkında ise hiçbir açıklama yapılmadı. Bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz RoboHon'un gerçekten başarılı olup olmadığını.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0