• Anasayfa
  • İnternet
  • Jetpack ile Dubai'nin Yüksek Binaları Arasında Uçan Adam: Yves Rossy

Jetpack ile Dubai'nin Yüksek Binaları Arasında Uçan Adam: Yves Rossy

0
0
0
0
0
Jetpack ile uçmak her insanın ölmeden önce yapacakları listesinde olması gereken sayılı etkinliklerden biridir. Yves Rossy ise bu etkinliği sanki uçakta yolculuğa çıkıyormuş gibi yapıyor.
Jetpack’ler bir çok bilim kurgu filminin ve video oyunlarının vazgeçilmez ulaşım araçlarından bir tanesidir. İnsanoğlunun uçabilme isteğini en güzel bir şekilde yansıtan bu araçlar, maalesef günümüzdeki teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun üzerinde çok fazla durulmayan konulardan bir tanesi. Bunun nedeni ise uçmak için kullanılan yakıtın pahalı olması.

Fakat çoğu araştırmacı, bu aracın üzerine fazla düşmese bile, araçla ilgilenen birkaç kişi var diyebiliriz. Bu kişilerden en enlüsü kuşkusuz Yves Rossy adında, küçüklüğünden beri uçmaya merakı olan ve çeşitli uçuş denemeleri yapan bir adam.Fuji Dağı'ndan Büyük Kanyon’a kadar bir çok yerde uçuş denemesi yapan Rossy’in hazırlamış olduğu en son videoda, Dubai semalarında yükselişe geçtiğini görebiliyoruz. Jetpack’le bütünleşen Rossy’in en heyecan veren videolarından bir tanesi olan bu video aynı zamanda 4K görüntü kalitesi sunuyor.Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0