İspanya’daki Jun Kasabası, Twitter ile Yönetiliyor!

0
0
0
0
0
Haberin başlığını görünce ‘bu ne ya böyle Zaytung’a özenmişler’ falan demeyin sakın. İspanya’daki Jun kasabası ciddi ciddi Twitter ile yönetiliyor.
Twitter’daki bazı fenomen ve fenomen olmaya çalışan kişiler, bu zamana kadar bana hep itici gelmiştir. Neredeyse içtiği su için bile ‘eveet suyumu da içtim’ şeklinde tweet atan bu arkadaşlar, yayımladığım haberden sonra artık muhtemelen itici gelmeyeceklerdir. Çünkü dünya üzerinde Twitter’la yönetilen bir kasaba var.

İspanya’da bulunan Jun kasabasında doktordan randevu almak, suç bildiriminde bulunmak, hatta suç bildiriminde bulunmak bile Twitter üzerinden gerçekleştiriliyor. Böyle anlatınca haber biraz enteresan gelmiş olabilir fakat Jun kasabasıyla ilgili şöyle bir bilgiyi de paylaşalım: Bu kasaba, Twitter’ın her yıl yaptığı konferansa ev sahipliği yapıyor. Kasabanın böyle bir bilinirliğinin olmasını değerlendiren 45 yaşındaki sosyalist belediye başkanı José Antonio Rodríguez Salas, kendince bu şekilde bir sistem geliştirmiş.10 yıldır belediye başkanlığı yapan ve her zaman yeniliğe açık olduğunu belirten Salas, kasabada yaşayan 3500 kişiye Twitter hesabı açması halinde tüm bürokratik işlemlerin buradan yürütüleceğini belirten bir yazı göndermiş. Kaç kişi bir hesap açtı bilmiyoruz fakat Salas, günde Twitter üzerinden 600 işlem talebinin geldiğini belirtiyor.Ekonomik yönden bakıldığı zaman da bu yöntemin kendilerine fayda sağladığını belirten Salas, hem zamandan tasarruf ettiklerini hem de gereksiz kağıt israfından kurtulduklarını söyledi. (burada olsa ne yapar ne eder sürekli trolleyip adamı canından bezdirirdik)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0