• Anasayfa
  • İnternet
  • Kafesine Bir Çocuğun Düşmesinden Dolayı Öldürülen Goril İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Kafesine Bir Çocuğun Düşmesinden Dolayı Öldürülen Goril İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

0
0
0
0
0
Kafesine Bir Çocuğun Düşmesinden Dolayı Öldürülen Goril İçin İmza Kampanyası Başlatıldı
ABD’deki Cincinnati Hayvanat Bahçesi’nde, kafesine dört yaşında bir çocuğun düşmesinden dolayı öldürülen goril için imza kampanyası başlatıldı.
Birkaç gün önce Cincinnati Hayvanat Bahçesi’nde dramatik bir olay yaşandı. Hayvanat bahçesinde bulunan Harambe isimli gorilin bulunduğu alana dengesini kaybederek 4 yaşında bir çocuk düştü. Suyun içinde çocuğu olduğu yerden kaldırmaya çalışan (zararsız bir şekilde) ve sonra bulunduğu yerden metrelerce uzağa sürükleyen Harambe, güvenlik ekipleri tarafından önce uyuşturulmuş, etkisi hızlı olmayınca da öldürülmüştü. Hayvan hakları savunucuları ise gorilin ölümünden kafese düşen çocuğun ailesinin sorumlu olduğunu belirterek Change.org’da bir imza kampanyası başlattı. 
 

Dünyadaki goril nüfusu açısından Harambe’nin ölümünün büyük bir kayıp olduğunu belirten katılımclar, Change.org’da ‘Harambe için adalet’ isimli bir kampanya başlattılar. Kampanyaya yalnızca 24 saat içinde 75 bin kişi katılmış. Gorilin ölümünden çocuğun ailesini sorumlu tutan katılımcılar, bu vesileyle çocuğun evdeki yaşam şartlarının denetlenmesi ve diğer kardeşlerinin de benzer bir ihmalden dolayı zarar görmesini engellemek için aile hakkında inceleme başlatılmasını istiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0