• Anasayfa
  • İnternet
  • Gerçek Bir Kanser Ameliyatını Sanal Gerçeklik Gözlüğünden İzlemek İster miydiniz?!

Gerçek Bir Kanser Ameliyatını Sanal Gerçeklik Gözlüğünden İzlemek İster miydiniz?!

0
0
0
0
0
Gelecek ay gerçekleştirilecek olan bir kanser ameliyatı, 360 derecelik kameralar ile kayıt altına alınacak ve sanal gerçeklik gözlüğü sahiplerinin izlemesi için yayınlanacak.
Eğer kan görünce fenalaşan biriyseniz bu haberimizde sizi ilgilendiren hiçbir şeyin olduğunu baştan belirtmek isterim. Google, gelecek ay gerçekleştirilmesi planlanan bir ameliyatı 360 derecelik çekim yapabilen kameralar ile kayıt altına almak ve bu görüntüleri sanal gerçeklik gözlüğü sahiplerine yayınlamak için izni aldı. Google Cardboard sahipleri de dahil, sanal gerçeklik gözlüğüne sahip olan herkesin erişebileceği bu ameliyat canlı olarak yayınlanacak.

Tarihte ilk defa gerçekleşecek olan bu olayı Çarşamba günü Londra'da düzenlenen Wearable Technology Show etkinliğinde duyuran Dr. Shafi Ahmed: "Ben ameliyatı yaparken benimle birlikte ameliyat odasında olacaksınız" sözleriyle duyurdu. Yaklaşık 2 saat sürecek olan bu operasyonda ameliyat masasında bulunacak olan kişi, bir kanser hastası. Bu görüntülerin eğitim amacıyla yayınlanacağını belirten Dr. Shafi sözlerine devam etti: "Dünyada 7 milyar insan yaşıyor ve bu insanların 5 milyarından fazlası istese de yayınlanacak olan bilgilere erişemez ve bu bilgileri öğrenemez. Bu nedenle bilgiyi daha geniş kitlelere dağıtmayı ve her konumdaki insanları eğitmeyi istiyoruz."Önceden sanal gerçeklik platformunu kullanarak çeşitli kişilere eğitim vermiş olan Dr. Shafi, eski Apple Başkanı John Sculley'e de yüzeysel olarak eğitim vermişti.

Ameliyatın ne zaman, nerede gerçekleşeceği bilinmiyor. Tek bilinen şey Nisan ayında bir zamanda olduğu. Videonun YouTube üzerinden yayınlanması bekleniyor.

Kaynak: Cnet 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0