• Anasayfa
  • İnternet
  • Kayseri’de 22 Farklı Bölgede Ücretsiz Kablosuz Erişim Hizmeti Veriliyor

Kayseri’de 22 Farklı Bölgede Ücretsiz Kablosuz Erişim Hizmeti Veriliyor

1
0
0
0
0
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin 22 farklı bölgesinde ücretsiz kablosuz internet erişim hizmeti sağlanıyor.
Zuckerberg’in önderliğinde gerçekleştirilen Internet.org projesiyle 3. dünya ülkelerine ücretsiz internet erişimi sağlanmaya başlanmıştı. Biz de kendi çapımızda ücretsiz kablolu internet erişimini yavaş yavaş ülke genelinde yaymaya başladık. Bu şehirlerden bir tanesi de Kayseri.

Kayseri’de, toplamda 22 farklı yerde ücretsiz kablosuz internet erişimi sağlanıyor. Bu bölgeler sırasıyla şu şekilde: Ali Dağı Mesire alanı, Kıranardı Kent Ormanı, Mevlana Parkı, Gültepe Parkı, Seyyid Burhaneddin Mezarlığı, Tuna Parkı, Emirgan Parkı, İnönü Parkı, (5 noktada), Beştepeler Parkı (2 noktada), Fuar Kadir Has Parkı, Cumhuriyet Meydanı, Kurşunlu Parkı, Mimarsinan Parkı (2 noktada), Alpaslan Parkı ve Büyükşehir Belediyesi Parkı.Kablosuz internete erişimin sağlanması için, Wi-Fi ayarlarınızdan KbbParkWiFi ağına bağlanılması gerekiyor. Fakat öncesinde kullanıcıların T.C. kimlik numarasıyla kayıt yaptırıp kullanıcı adı ve şifresi almak zorundalar. 

Kayseri’deki bu sistem yaklaşık 3 aydır hizmet veriyor. Şu ana kadar 12 bin civarında kullanıcının kayıt yaptırdığı kablosuz internet sistemine günlük ortalama 600 ila 1500 kullanıcı erişim sağlıyor. 3 aylık veri kullanımının toplamda 1,3 terabayt olduğu belirtildi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0