Kickstarter'da Öne Çıkan En İlginç 5 Teknolojik Ürün

1
0
0
0
0
Kickstarter sitesini bilen bilir.  Yaratıcı olduguna inandığınız bir fikir ile oluşturduğunuz projenizi gercekleştirmek için ihtiyacınız olan para miktarını belirleyip tanıtıyorsunuz. Para miktarı toplanınca da ürünü üretmeye başlıyorsunuz. Bizlerde sizler için Kickstarter'ın en ilginç 5 teknolojik ürününü listeledik. 
Birçok ülkede onlarca kişinin hayatının değişmesine katkıda bulunan Kickstarter, dünyada en çok adı duyulan bağış sitelerinden birisi. Yükselen Kickstarter trendi, pek çok hayatı da değiştirmesiyle beraber doğru orantılı olarak insanlarda merak da uyandırdı. Çoğunlukla bağımsız yapımcıların başvurduğu Kickstarter,  dans, moda, tasarım, oyun, müzik, fotoğrafçılık, teknoloji gibi 15 farklı dallarda sanatçılara ve mucitlere destek oluyor.

Kickstarter'ın teknoloji bölümündeki en ilginç ve en kullanışlı 5 ürünü sizler için listeledik. Bakalım bizlere faydalı olmak için neler yapmışlar.
 

 UsBidi - Akıllı Şarj Kablosu

Akıllı telefon olurda akıllı şarj kablosuz olmaz mı hiç? Usbidi, firmasının Kickstarter üzerinden satışa çıkardığı telefonları şarj etmek için kullanılan akıllı şarj kablosudur. Usbidi’nin rakiplerine göre tercih edilmesinin sebebi ise  telefonun tamamen şarj olduktan sonra enerji akımını keserek cihazın batarya ömrünü arttırması ve şık tasarımı. 
 


Cihazı, akıllı telefon ya da tabletinizi senkronize ederek kullanabiliyorsunuz. Aynı şekilde telefonun bataryasının normal şartlara göre iki kat daha hızlı dolmasını sağlayabilirsiniz. Kablo 0,3 metre , 0,9 ve 1,8 metrelik uzunlukarda seçenekleri bulunuyor ve 18 dolardan başlayan fiyatıyla farklı renk seçenekleride sunuyor.Ürünü almak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.
 

 AirBolt Akıllı Valiz Kilidi

Tatile çıktğımızda veya yurt dışına gittimizde aklımız hep valizlerimizdedir. Ya içinden bir şeyler alınırsa ya valizimi kaybedersem gibi sorular yüzünden tatilimizi kendimize zehir ederiz. Valiz kilitleri alırız ama bir şekilde hepsini açabilen pekçok kişi var etrafımızda. Akıllı valiz kilidi ile tüm bu sorunlar ortadan kalkıyor.
 

Şifrelerle falan uğraşmanıza gerek yok. Akıllı kilidimizi telefonumuzla kilitliyoruz ve telefonumuzla açıyoruz. Android veya iOS işletim sistemli telefonumuza indireceğimiz uygulama ile valizimi kontrol edebiliyoruz. Sadece kilit mi? Tabiki de hayır. Mesela valizinizi bıraktığınız yeri hatırlamıyorsunuz. Hemen telefonunuzun ekranından GPRS ile valizinizin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Diyelim ki biri aldı valizinizi çalıyor. Hemen telefonunuzdaki uygulamadan alarmı aktif eden ve başlasın valizinizin alarm sirenleri ötmeye.Telefonunuzu kaybettiniz peki bu defa akıllı kilidinize ne mi olacak? Akıllı telefonun üzerindeki size özel programlanmış resetleme tuşları ile başka bir telefona yeni bir program indirebilirsiniz. Telefonunuzun ekranından valizinizi kimler ne zaman açmış gibi soruları anında öğrenebilirsiniz.  
Peki sadece valiz için mi kullanacağız bunu? Yaratıcılık size kalmış. Kilitlemek istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Ürüne buradan ulaşabilirsiniz.
 

 Micro Phone Lens


Mikro telefon lensleri ile yakındaki nesnelerin makro fotoğrafını çekmek için profosyonel makinalara binlerce lira ödemenize gerek yok. Bütün telefon modellerinin kamerasına yerleştirilen bir lens ile otomatikman 4x ve 8x zoom yapabiliyorsunuz.
 

Makro çekim mi yapmak istiyorsun hemen lens'i telefonunun kamerasına yapıştır ve profosyonel bir şekilde fotoğraflar çek. Çok ufak yazıyla yazılmış yazıları okumakta zorlanıyorsanız lensimizi aynı zamanda büyüteç olarak da kullanabilirsiniz.Ürüne buradan ulaşabilirsiniz.
 

 NEO - Hareket Enerjisini Elektrik Enerjisine Çeviren Işık Ve Batarya

Bisiklet sürmeyi herkes sever. Şöyle güzel bir akşam üstü sahil kenarında bisiklet ile gitmek gibisi yoktur. Bisiklet sürerken hem yedek bataryanızı şarj etmek hem de bisikletinizin farlarını çalıştırmak ister misiniz? Reelight firması bisikletin tekerleklerine yerleştirdikleri mekanizma ile hem bisikletiniz için ışık üretiyorsunuz hemde içerisindeki bataryayı şarj etmiş oluyorsunuz.
 

Bu batarya ile telefonunuzu veya tabletinizi şarj edebilirsiniz. Sadece pedal çevireceksiniz hepsi bu kadar. Boş yere enerji harcamayacaksınız. Pedal çevirmeyi bıraktığınız an ışık söner. Yüzde yüz çevre dostu bir ürün. Bu ürünü almak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.
 

 Wink (Herkesin Kodlayabileceği Akıllı Robot)

Robotlar artık hepimizin hayatında yer almaya başladı. Peki hem eğlenmek hem de programlama dili öğrenmeye ne dersiniz. Plum Geek firması tarafından geliştirilen robot ve uygulama ile tüm kontroller sizin elinizde.
 

Bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza yüklediğiniz robotun programına gireceğiniz komutlar ile robotunuzu kontrol edebiliyorsunuz. Mesela 100 metre ilerlesin sonra sola dönsün ve orada ışıklarını açıp kapatsın 2 dakika boyunca diyorsunuz ve sisteme giriyorsunuz ardından robotunuz siz ne dediyseniz anında yapıyor.Hem eğleniyorsunuz hemde uygulamanın arayüzü sayesinde basit şekilide bilgisayar programlama diline başlamış oluyorsunuz. Ürüne buradan ulaşabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0