• Anasayfa
  • İnternet
  • Kickstarter’dan Bağış Toplayan Firma, Paraları Toplayıp Kayıplara Karıştı!

Kickstarter’dan Bağış Toplayan Firma, Paraları Toplayıp Kayıplara Karıştı!

0
0
0
0
0
Bu zamana kadar farklı platformlarda birçok projenin toplanan bağışlarla gerçekleşmesini sağlayan Kickstarter, bu sefer bir hırsızlık suçlamasıyla haberlere konu oldu.
İnternet dünyasının en yararlı projelerinden bir tanesi Kickstarter'dır. Yeterli maddi güce sahip olmayan kişi ve kurumlar, bu site üzerinden projelerini hayata geçirebilmek adına kullanıcılardan bağış topluyorlar. Ürün ya da herhangi bir hizmet, gerekli bağışın toplanmasının ardından hayata geçiriliyor. Sonrasında ise bağışta bulunan kullanıcılar o hizmete kavuşmuş oluyor, fakat bu sefer olaylar biraz daha farklı gelişti.

Kotaku’nun haberine göre 2013’ün Aralık ayında Kickstarter’dan yaklaşık 30 bin dolar bağış toplayan Mansion Lord isimli oyunun yapımcısı Golgom Games, 1 ay sonra PayPal hesabı açarak ekstra bağış istemiş. Ağustos 2014’te bağışın sona erdiğini duyuran şirket, daha sonra ortadan kaybolmuş. Aradan bir yıldan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen firma ne Kickstarter sayfasını ne de sosyal medya hesaplarını güncellemiş. Yani adamlar baya baya paraları toplayıp kaçmışlar.Oyunun bağışçılarından bir kişi Kickstarter’a ulaştığını fakat olayın sonuçlanma ihtimalinin çok zayıf olduğunu söyledi. Haberi yayınlayan Jason Schreier ise olayın peşini bırakmamış ve firmanın domain adresini Michael Wong adında bir kişinin aldığını öğrenmiş. 

Bakalım olaylar nasıl gelişecek. (ismi ortaya çıktıysa bundan sonrası kolay gibime geliyor)

Kaynak: Oyungezer
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0