Kickstarter Toplamda 1 Milyar Dolardan Fazla Bağış Topladı.

0
0
0
0
0
Kickstarter Toplamda 1 Milyar Dolardan Fazla Bağış Topladı.
Son yıllarda yaratıcı fikirlerlere sahip genç girişimcilerin, projelerine kaynak sağlamak için sıklıkla tercih ettiği yer olan Kickstarter sitesinin projeler için topladığı toplam miktar 1 Milyar doları geçti.
Maddi desteğe ihtiyaç duyan proje sahiplerinin, projelerini hayata geçirebilmesi için gereken parayı, “neden projeyi yapmalıyım” sorusuna verdikleri cevap ile sponsorlardan talep etmesi üzerine işleyen bir sisteme sahip olan Kickstarter, belki de kimsenin, özellikle de ülkemiz insanının hiç tahmin etmediği kadar büyük bir başarıya imza atarak toplamda 1 Milyar dolardan fazla bağış topladı.

Şimdiye kadar 5.7 milyon kişiden gelen bağışlar, 135 bin projenin 57 binini başarıya ulaştırıp talep ettikleri fona ulaşmasını sağladı. Bu da yüzde 43’lük bir başarı oranına tekabül ediyor. 2009 yılında içinde sadece 7 farklı proje barındıran ve bu 7 proje için 1000 dolar gibi bir meblağ toplayabilen Kickstarter’ın 5 yıl içinde 1 milyardan dolardan fazla bağış toplaması, şirketin daha da büyüyebileceğinin habercisi.

Bu kadar başarılı ve yenilikçi bir sistemin Türkiye’de de yaygınlaşması diliyoruz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0