Kimlik Avcılarına Dikkat

0
0
0
0
0
Futbol tutkunlarının merakla beklediği Dünya Kupası finallerine oldukça az bir zaman kaldı. Zaman azaldıkça heyecan artarken, siber suçlular da bu durumdan kar sağlamak adına girişimlerde bulunuyorlar.
Futbol tutkunlarının merakla beklediği Dünya Kupası finallerine oldukça az bir zaman kaldı. Zaman azaldıkça heyecan artarken, siber suçlular da bu durumdan kar sağlamak adına girişimlerde bulunuyorlar. Kaspersky Labs bu konuya dikkat çekmek için “Siber suçlulardan gol yemeyin” diyerek uyarıyor.

Dolandırıcılar mail adresinize gönderdiği virüslü belgelerde Maç bileti kazandınız bileti çıkarmak için tıklayın vs gibi tuzaklar ile kullanıcıların sistemine giriş yapmayı amaçlıyor. Girdiğiniz sitelerin güvenli olduğunu “https” ile başlamasından anlayabilirsiniz. Bu girdiğiniz sitenin SSL sertifikasını satın almayı başardığı anlamına geliyor.

Bu şekilde kullanıcıların kredi kartı numarası ve kimlik bilgileri gibi başka ellere geçmesi tehlikeli olabilecek bilgileri toplayan dolandırıcıların tabletlerde ve akıllı telefonlarda özgün görünüşlü mobil sürümlerine rastlamak mümkün.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0