Kızgın Yağın Üzerine Su Dökülürse Ne Olur?

0
0
0
0
0
The Slow Mo Guys adındaki YouTuber’lar, yayınladıkları yeni videoda kızdırılmış yağın içerisine su döktükten sonra ne olduğunu gösterdiler.
Gavin ve Daniel ismindeki iki YouTuber, enteresan deneyler yaparak bunları süper slow motion çekim eşliğinde takipçileriyle paylaşıyorlar. Paylaştıkları son videoda ise kızdırılmış yağın içerisine, kendilerini olası bir tehlikeden koruyarak su döküyorlar. 

2500fps çekim hızına sahip videoda, kızgın yağın üzerine su döküldükten sonra bir alev patlaması oluşuyor. Yağın kızgın hale geldikten sonra buharlaşması ve sonrasında üzerine su dökülmesi, alevlerin çok daha hızlı bir şekilde yayılmasına sebep olmuş.

Bu tabii ki denenecek bir şey değil. ‘Ben bunun daha kalitelisini yaparım’ deyip sakın böyle bir video çekmeye çalışmayın. Her ne kadar arkadaşlar bir YouTuber olsa da bu tarz videolar çeke çeke işlerinde profesyonel olmuşlar.Aşağıda süper slow motion çekim eşliğindeki bu deneysel çalışmayı, 4K çözünürlük seçeneğiyle izleyebilirsiniz. Ayrıca bu videoyu izleyince bizim yaptığımız 50 adet torpille tablet patlatma testi aklıma geldi. Onu da buradan izleyebilirsiniz.
 

Kaynak: Gizmodo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0