Kullanıcılardan Apple Watch'la İlgili 2 Önemli Şikayet

0
0
0
0
0
Apple Watch modelleri, ön siparişe çıkarıldıkları ilk günden itibaren satış rekorları kırıyor olsa da kullanıcılar tarafından sürekli olarak şikayetlerin geldiği bir akıllı saat olarak akıllarda kalacak gibi.
Apple Watch piyasaya çıktığından beri kullanıcılar tarafından hakkında neredeyse bir tane iyi haber duymadık. Sürekli olarak şikayetlerin geldiği Apple Watch’la ilgili iki tane daha ciddi denilebilecek sorun daha çıktı. Bunlardan bir tanesi digital crown’la ilgili.

Saatin sağ tarafında bulunan ve menüler arasında kolayca geçiş yapmayı sağlayan döner düğme, bir süre kullanıldıktan sonra tutukluk yapmaya başlıyor. Apple forumlarındaki kullanıcıların söylediklerine göre digital crown, ilk önce spor yapan kişilerin terlemesi sonucunda gerçekleşmiş olsa da spor yapmayan kişilerde de aynı sorunun görüldüğü belirtiliyor. 

Apple’dan bu sorunla ilgili resmi bir açıklama gelmedi, fakat destek sayfasında belirtilenlere göre eğer digital crown’un hareketinde bir sorun yaşandığında cihazın bu kısmının 15 saniye kadar suyun altında tutulması gerektiği söyleniyor. Fakat kullanıcılar her sorun yaşadığında bunu yapmak zorunda mı kalacak, ilerleyen günlerde gelen şikayetlere göre daha net bir açıklama yapabiliriz.Bir diğer sorun ise Apple Watch kullanıcılarının bileklerinde kaşıntı ve kızarıklık oluşması. Sorunun kaynağı tam olarak bilinmiyor. Fakat bunun faturasını hemen Apple’a kesmek doğru değil. Çünkü hassas olan ciltlerde bu tarz sıkıntılar oluşabiliyor. Saatin yapımında kullanılan malzemenin cildinize uygun olup olmadığını önceden öğrenirseniz bu konuda sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyoruz. Her ne kadar Apple Watch’ın suya karşı dayanıklı olduğu bilinse de siz yine de bileğinizin ıslak kalmamasına özen gösterin.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0