Kuzey Kore’de 3G İnternet Erişimi Engellendi!

0
0
0
0
0
Kuzey Kore’de 3G İnternet Erişimi Engellendi!
Kuzey Kore’deki tek GSM operatörü olan Koryolink, sadece ülkedeki yabancıların faydalanabildiği 3G internet erişiminin kesildiğini duyurdu.
GSM şirketinden yapılan açıklamada, 3G internet erişiminin yerel servis sağlayıcıdan kaynaklanan bir sorun yüzünden kesildiği belirtildi. Kesintinin tam olarak ne zaman başladığı ve tekrar ne zaman aktif olacağı henüz belirtilmedi.

3G hizmetinin neden kesintiye uğradığıyla ilgili değişik senaryolar bulunuyor. Bu senaryolardan bir tanesinde, Koryo Oteli’nde çıkan yangının 3G hizmetinin kesilmesine neden olduğu söyleniyor. Yangın sırasında çekilen fotoğrafların görevliler tarafından engellenmeye çalışılması, yapılan kesintinin devlet tarafından gerçekleştirildiğine dair iddiaları güçlendiriyor.

 İran, üst düzey devlet yöneticilerinin akıllı telefon kullanmasını yasaklıyor

Yasaklarla ilgili haberler sadece Kuzey Kore'yle sınırlı kalmadı. İran hükümetinden yapılan açıklamaya göre yaşanan bazı güvenlik açıklarından dolayı gizli bilgilere erişimi bulunan üst düzey devlet yöneticilerinin bundan sonra akıllı telefon kullanamayacağını duyurdu. Bu kararın alınmasında Stuxnet yüzünden ülkenin nükleer programının ciddi olarak zarar görmesi gösteriliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0